KPSS çetesi serbest bırakıldı

KPSS çetesi serbest bırakıldı
Bilecik'te, KPSS sorularını gizli kamerayla çekip cevaplarını para karşılığı cep telefonuyla imtihana girenlere gönderen şebeke, mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bilecik'te, KPSS sorularını gizli kamerayla çekip cevaplarını para karşılığı cep telefonuyla imtihana girenlere gönderen şebeke, mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) başladığı saatlerde Bilecik Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir otele baskın düzenledi. Otel odasında 2 kişinin dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve dinleme cihazları ile kendilerine gönderilen soruları çözüp cevapları telefonun diğer ucundaki şahıslara gönderdiğini tespit eden ekipler, operasyonu genişletti. Otel odasındaki şahısların ifadeleri doğrultusunda, Bilecik Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Endüstri Meslek Lisesi önünde tedbir alındı. Okulların kapısında
bekleyen polis, sınavda olan Orhan B. ve Erol T.'yi yakaladı. Okulun önündeki 06 DY 135 plakalı aracın içindeki 2 çete üyesini de yakalayan ekipler, daha sonra organizasyonu yapan 2 kişiyi otel girişinde gözaltına aldı.
Yapılan operasyonda, Mehmet Ali B. ile birlikte Tuncay A., Yavuz Ç., Orhan B., Mesut K., Erol T., Mahsun K. ve Yakup S.'den oluşan 8 kişilik kopya çetesi çökertildi. Şahısların Diyarbakır ve Iğdırlı olduğu, sadece birisinin Bozüyüklü olduğunu belirleyen ekipler, olayın PKK bağlantısı olup olmadığını araştırıyor.
Elebaşılığını Mehmet Ali B.'nin yaptığı çetenin elemanları Orhan B. ve Erol T.'nin sınava girerek A ve B kitapçıklarının sorularını minik kamera ile çekip bluetooth ve okulun yanında bulunan 06 DY 135 plakalı otomobilin içindeki vericiler sayesinde oteldeki elemanlara aktardığı öğrenildi. Görüntülü bir şekilde soruları alan elemanların, cevapları daha önce para karşılığı anlaştığı kişilere gönderdiği tespit edildi.
Çete elemanları, sorgularının ardından adliyeye sevk edildiler. Tutuklanmaları talebiyle Savcılık tarafından mahkemeye sevk edilen çete tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com