KPSS jokerleri yakalandı

KPSS jokerleri yakalandı
Memurluk ve üniversite sınavlarına, başka kişilerin girmesini sağlayan KCK bağlantılı suç örgütüne yönelik operasyonda, 34 şüpheli yakalandı.
İzmir Valiliği, ÖSYM tarafından düzenlenen memurluk ve üniversite sınavlarına, sahte belgelerle adayların yerine başka kişilerin girmesini sağlayan terör örgütünün şehir yapılanması KCK bağlantılı suç örgütüne yönelik İzmir merkezli gerçekleştirilen operasyonda, 34 şüphelinin yakalandığını bildirdi.
 
İzmir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, LYS, KPSS ve KPDS gibi ÖSYM tarafından yapılan sınavlara daha önce girerek başarılı olmuş suç ve terör örgütü ile ilintili olan ''joker'' tabir edilen kişilerin, başkalarının yerine sınava girdiği, bugüne kadar 141 eylemin gerçekleştiği, 28 kişinin kamu kurumlarına bu yöntemle yerleştirildiğinin tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, ''KPSS sınavında sahtecilik yapan 34 şüpheli yakalandı'' denildi.
 
Açıklamada, ''Yöntem olarak belli dallarda başarılı olan öğrencileri 'joker' olarak kullandıkları ve belirlenen şahısların yerlerine 20 bin dolar civarında para alarak, sahte kimlik yaparak başvuruda bulundukları ve böylelikle ÖSYM tarafından yapılan sınavlara katıldıkları ve başarılı oldukları tespit edilmiştir'' ifadelerine yer verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com