KPSS'de önlemler üst seviyede

KPSS'de önlemler üst seviyede
Kütahya'da, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 31 Ekim ve 28 Kasımda yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi için Kütahya Valisi şükrü Kocatepe tarafından İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet M

Kütahya'da, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 31 Ekim ve 28 Kasımda yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi için Kütahya Valisi şükrü Kocatepe tarafından İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğüne yazı gönderildiği duyruldu.
Kütahya Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
''Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de 31 Ekimde KPSS Lisans-Eğitim Bilimleri Sınavı, 28 Kasımda ise KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavı yapılacak. Bu nedenle halkımızın daha duyarlı olması gerekmektedir. Konu İl Emniyet Müdürlüğünce titizlikle takip edilecek, aksi davranışlarda bulunanlar hakkında Kabahatler Kanunu ve Türk Ceza Kanunu ile Karayolları Trafik Kanunu uyarınca cezai yaptırımlar uygulanacaktır. Sınavlar süresince belediye hoparlöründen çok hayati konular dışında anons yapılmayacaktır. Sınav günü klakson çalınması, çay bahçelerinden veya diğer umuma mahsus yerlerden ve araçlardan çevreyi rahatsız edecek düzeyde müzik yapılmaması sağlanacaktır. Sınav sabahından itibaren sınav sonuçlanıncaya kadar sınav yapılan okullar çevresindeki inşaat faaliyetleri durdurulacak, yol güzergahlarına çok yakın olan şehir içi sokaklarda trafik gürültüsü engellenecektir. Sınav yapılan okullar çevresinde sıkı güvenlik önlemi ve trafik denetimi uygulanacaktır. Sınav öncesinde halkımızın duyarlı olması konusunda belediye yayın araçları ile yazılı ve sözlü olarak basınımız tarafından uyarı da bulunulması faydalı olacaktır. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce, sınav merkezi ve yol güzergâhlarında gerekli güvenlik ve trafik önlemleri alınacaktır.'' denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com