KPSS’de yeni iddia

KPSS’de yeni iddia
KPSS’de kopya iddiasının ardından adayların sınavda kullandıkları soru kitapçıklarındaki doğru cevap şıklarıyla ÖSYM tarafından internet ortamında yayımlanan soru kitapçıklarındaki doğru cevap şıklarının farklı olduğu iddiası da gündeme geldi.
KPSS’de puanlarının eksik hesaplandığını iddia eden binlerce aday, Facebook üzerinde örgütlenerek seslerini duyurmaya çalışıyor. “2012 KPSS’de puanım eksik geldi diyenler” adı altında kurulan gruplara kısa sürede 100 bin kişi üye oldu. Adayların şaibe iddiasının temelinde ise, ÖSYM tarafından internet ortamında yayınlanan soru kitapçığı örnekleriyle sınavda kullanılan orijinal soru kitapçığının cevap şıklarının farklı olması yatıyor. On binlerce mağduran biri de fizik öğretmeni Funda Gündoğan.

ÖSYM’nin sınavın ardından optik cevap anahtarı ile aday için hazırlanan soru kitapçığını internet ortamında yayımladığını belirten Gündoğan, “Adımıza düzenlenmiş optik formda, doğru cevap olarak örneğin C şıkkını işaretlemişiz. Ben, sınavda kullandığım soru kitapçığında da doğru cevabın C şıkkında verildiğinden eminim ama ÖSYM’nin internet sitesinde yayımladığı kitapçıkta doğru cevap başka bir şıkta görünüyor. Üstelik bu sadece bir soruda değil, birçok soruda uygulanmış. Onun için biz, sınavda kullandığımız, üzerinde karalama yaptığımız soru kitapçığının yayımlanmasını istiyoruz. Ama onu göstermiyorlar” dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com