Kraliyet bebeği doğdu

Kraliyet bebeği doğdu
Düşes Kate Middleton bir erkek bebek dünyaya getirdi

Günlerdir beklenen o an geldi çattı... Cambridge Düşesi Kate, tahtın üç numaralı vârisi olacak bebeğini dünyaya getirmek için Londra’daki St. Mary’s Hastanesi’ne yattı. Günlerdir beklenen haber ise dün akşam geldi. Bebeğin doğduğu ve erkek olduğu açıklanınca kutlamalar başladı.Yerel saatle dün 16.24'te (TSİ 18.24) doğan bebek, 3 kilo 600 gram ağırlığında. Annenin ve bebeğin sağlığının yerinde olduğu öğrenildi. Bebeğin doğum belgesi Kraliçe 2. Elizabeth'e ulaştırıldı. Kraliçe tarafından da imzalanan belge, kraliyet resmi konutu olan Buckingham Sarayı’nın girişine asılarak kamuoyu ile paylaşıldı.

KUTLAMALAR BAŞLADI

Doğum başlamadan kutlamalar da tebrikler de başladı. Başbakan David Cameron, "Çok heyecanlı bir an ve bütün ülke onların heyecanını paylaşıyor" derken binlerce İngiliz, daha bebek dünyaya gelmeden Buckingham Sarayı önünde toplanmaya başladı. Sarayın önünde sokak partisi yapıldı. Şehrin merkezi meydanı Trafalgar’daki fıskiyeler, bebeğin erkek olduğunun açıklanmasıyla mavi renklerde ışıklandırıldı. London Eye da ülke bayrağının renkleri olan mavi, kırmızı ve beyaza büründü. Avustralya, Kraliyet ailesine iyi dileklerini ileten ilk devlet oldu. Niagara şelaleleri mavi olarak aydınlatıldı.

CAMBRIDGE PRENSİ

Dedesi Prens Charles (65) ve babası Prens William’ın (31) ardından tahtın üç numaralı varisi olan bebek, Cambridge Prensi unvanını aldı. Cambridge Prensi’nin babası William’ın doğumundan bir gün sonra aynı hastanenin önünde, Prenses Diana’nın yanında duran Prens Charles’ın kucağındayken çekilen resmi hâlâ hafızalarda. Benzer bir pozun bugün olup olmayacağını merak ediyor.

DAHA MUTLU OLAMAZDIK

Doğum boyunca karısının yanıbaşından ayrılmayan Prens William tek cümlelik açıklamasında “Daha mutlu olamazdık” dedi. Galler Prensi Charles ise ilk torun sevincini “Büyük heyecan duyuyoruz, eşsiz bir an. Ben de ilk kez dede olduğum için çok gururlu ve mutluyum” sözleriyle anlattı. Başbakan David Cameron Twitter’dan açıklama yaptı: “Çok mutluyum. Tüm ülke kutlayacak. Mükemmel ebeveynler olacaklar” dedi. ABD Başkanı Obama Prens William ve Düşes Catherine’i kutladı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com