Kravat takmadı 1000 dolar ceza yedi!

Kravat takmadı 1000 dolar ceza yedi!
Otobüs şoförü olarak çalışan 42 yaşındaki Muammer Ervan'a tur esnasında kravat takmadığı için 1000 dolar ceza kesildi...

Antalya'da bir turizm firmasında otobüs şoförü olarak çalışan 42 yaşındaki Muammer Ervan, tur esnasında kravat takmadığı için kendisine 1000 dolar ceza kesen firma hakkında Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Turizm firmalarında otobüs şoförlüğü yapmak için İzmir'den Antalya'ya gelen Muammer Ervan, 9 Mayıs tarihinde büyük turizm acentelerine taşeron iş yapan bir tur firmasında işe başladı. Yaklaşık 20 gün çalıştıktan sonra ayrılan Ervan, aynı firmaya tur hizmeti veren kişiye ait otobüste 800 TL maaşla çalışmaya başladı. 3.5 ay burada çalışan Muammer Ervan, bir dönem aldığı maaşını daha sonra alamaz hale geldi. İçeride 1200 TL civarında alacağı olduğunu iddia eden Ervan, kalan parasını almayı beklerken ilginç bir ceza ile karşı karşıya kaldı. 20 Eylül tarihinde çıktığı tur dönüşü Ervan'a, tur sırasında kravatını takmadığı gerekçesiyle acente yetkilisi tarafından 1000 dolar ceza kesildi. Neye uğradığını şaşıran Ervan, hem turizm acentesi, hem tur firması hem de otobüs sahibine bu kadar yüksek meblağda bir ceza kesilmesinin doğru olmadığını anlattı. Cezayı kesen firmadan, cezaya ilişkin belge isteyen Ervan, bu belgeye de ulaşamadı. Yaklaşık 2 haftadır akaryakıt istasyonlarında ve terk edilmiş araçlarla yatmak zorunda kaldığını dile getiren Muammer Ervan, derdini kimseye anlatamayınca çareyi Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmakta buldu. Muammer Ervan'a destek veren Antalya Turizm Şoförleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kayabaşı, bir şoföre 'kravat takmadı' diye 1000 dolar ceza kesmenin hukuksuz olduğunu savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com