Kredi Borcu Olan Esnafa Müjde!

Kredi Borcu Olan Esnafa Müjde!
Esnaf ve Sanatkarların ticari kredilerinin yeniden yapılandırılmasına yönelik hazırlanan protokol için Rekabet Kurulundan onay çıktı...

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Rekabet Kurulu'nun vermiş olduğu bu karar bankalara 100 bin liraya kadar ticari kredi ile kredi kartı borcu olan esnaf ve sanatkarımıza rahat bir nefes aldıracak" dedi.

En kısa zamanda Rekabet Kurumu'na başvuran bankalarla protokol imzalanacağın belirten Palandöken, "Protokol imzalanmasının ardından borç yapılandırılması konusunda başvurular başlayacak. Başvuru tarihi esnaf ve sanatkarımıza daha sonra duyurulacaktır" diye konuştu.

Yapılandırma kapsamındaki 15 bankaya olan ticari kredi borcu olan esnaf ve sanatkarlar bu protokolle beraber daha düşük faizle ve 36 taksitle ödeme imkanı bulacaklarını kaydeden Bendevi palandöken, "Takipteki kredi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla borçlu esnafımızın bankalardaki sicili de temizlenmiş olacak" dedi.

Esnaf ve sanatkarların anlaşma yapılan bankalara olan borçlarının toplam borcun yüzde 90'ını karşıladığını belirten Palandöken yapılandırma listesindeki bankaları ise şöyle sıraladı; "Akbank, Anadolubank, Denizbank, Eurobank Tefken, HSBC Bank, Şekerbank, Tekstil Bank, T.Finans Katılım Bankası, T.Garanti Bankası, T.Halk Bankası, T. İş Bankası, Altarnatif Bank, T.Ziraat Bankası, T. Vakıflar Bankası ve Yapı Kredi Bankası"

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com