“Kredi faizlerinin düşürülmesi esnafını sevindirdi"

“Kredi faizlerinin düşürülmesi esnafını sevindirdi"
Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Halk Bankası tarafından verilen kredilerin faiz oranlarının düşürülmesinin esnaf ve sanatkarı soluklandırdığı bildirildi.

Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Halk Bankası tarafından verilen kredilerin faiz oranlarının düşürülmesinin esnaf ve sanatkarı soluklandırdığı bildirildi.
Gediz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Akça, Halk Bankası aracılığıyla esnaf ve sanatkarlara verilen kredilerin faiz oranlarının düşürülmesi ve ödeme içinde olanlara da bazı kolaylıklar getirilmesinin ilçe esnafını soluklandırdığını ve rahatlattığını söyledi.
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Akça, esnaf ve sanatkarlara Halk Bankası aracılığıyla verilecek olan kredilerin 01 Eylül 2010 tarihinden itibaren yürürlüğe giren uygulamayla yüzde 13'den yüzde 12'ye, bir yıl vadeli kredilerinde yıllık yüzde 13'den yüzde 10'a düşürüldüğünü belirtti.
Ayrıca, faizin yarısının da hazine tarafından karşılanacak olmasının çok sevindirici ve güzel bir gelişme olduğunu dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Akça, 'Esnaf ve sanatkarımızın alacağı krediye yıllık yüzde 6, bir yıl vadeli kredilerde de yüzde 5 faiz uygulanacaktır. Esnaflarımız için hazırlanan bu güzel düzenleme için herkese teşekkür ediyoruz. Esnaf kefalet kooperatifleri kurulduğundan bu yana ilk kez böyle bir uygulama yaşıyoruz. Faizlerin düşürülmesiyle birlikte likide sıkıntısı çeken esnafımız alacağı krediyle biraz rahatlayacaktır. Bunu takiben kredi çekme oranında ciddi artış olacağını düşünüyorum. Son 60 yılın en düşük faiz uygulamasının yapılacak olması esnaf ve sanatkarımız adına olumlu bir gelişmedir. Diğer taraftan uygulamanın eski almış olduğunuz ( günü geçmemiş) kredileri de kapsıyor olması ortaklarımızın şu anda ödemekte oldukları kredi taksitlerinde de düşme olacağı anlamına gelmektedir. Buda bizleri daha da mutlu kılmaktadır. Bu durum zaten zor günler geçiren esnaf için bir umut ve çıkış yolu olmuştur. İşletmesini çekip çevirebilmesi için bu tür desteklerin yapılması ülkenin temel taşlarından biri olan esnafı çok sevindirmektedir. Yeni iş yeri açan ve sıkıntı çeken esnaflarımız yüksek faizli kredilerden kurtularak daha rahat iş yapabilme imkanına kavuşmuştur. Yönetim kurulumuz, kredi talebinde bulunan esnaflarımızın işlemlerini hızlandırarak bir an evvel rahatlamalarına katkı sağlayacak yeni kararlar aldı. Esnaflarımızın kredi taleplerini beklemekteyiz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com