Kredi kartı kullananlar dikkat!

Kredi kartı kullananlar dikkat!
Kredi kartıyla taksitli alışveriş sınırlaması, piyasalarda cep telefonu, tablet bilgisayar ve laptop gibi ürünlerin taksitle satılamayacağı şeklinde algı yarattı. Tüketici Derneği ise konuya ilişkin bir açıklama yaptı

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, kredi kartıyla taksitli alışveriş sınırlamasının piyasalarda cep telefonu, tablet bilgisayar ve laptop gibi ürünlerin taksitle satılamayacağı şeklinde algı yarattığına işaret ederek, "Bu değişiklik, telekomünikasyon sektöründe taksitleri engellemiş, elektronik cihaz, beyaz eşya ve mobilyada her türlü kredi kartı alışverişlerinde 9 taksit sınırlaması getirmiştir" dedi.

Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) dün Resmi Gazete’de yer alan "Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğe" göre, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek altın ve telekomünikasyonla ilgili harcamalarda taksit yapılamayacağını anımsattı.

"Kredi kartıyla taksitli alışveriş sınırlaması, piyasalarda cep telefonu, tablet bilgisayar ve laptop gibi ürünlerin taksitle satılamayacağı şeklinde algı yarattı" diyen Ağaoğlu, tüketicilerde panik oluştuğunu söyledi.

KARTLA ALIŞVERİŞTE TAKSİT SAYISI 9'U GEÇEMEZ

"Resmi Gazete’de yer alan değişiklik, telekomünikasyon sektöründe taksitleri engellemiş, elektronik cihaz, beyaz eşya ve mobilyada her türlü kredi kartı alışverişlerinde 9 taksit sınırlaması getirmiştir" ifadesini kullanan Ağaoğlu, kredi kartıyla alışverişlerde taksit sayısının 9’u geçemeyeceğini kaydetti.

Ağaoğlu, telekomünikasyon sektöründe taksidin yasaklanması nedeniyle cep telefonu operatörleri, internet servis sağlayıcıları, uydu-televizyon hizmeti sunan ve elektronik haberleşme sektöründe faaliyet gösteren firmaların taksitli satış gerçekleştiremeyeceğine işaret ederek, tüketicilerin cep veya internet aboneliğinde 24 ve 12 aylık taksitlerle abone yapılamayacağını vurguladı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com