Kredi kartı limitini sonuna kadar kullandılar!

Kredi kartı limitini sonuna kadar kullandılar!
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nca geçtiğimiz Haziran ayı başında başlatılan operasyon sonuçlandı.

İnternet yer sağlayıcı bir firmanın ihbarı ile başlatılan operasyon İstanbul, Çorum, Kırıkkale, Malatya ve Manisa illerinde 11 adreste gerçekleştirdi.

Baskınlarda Abdülkadir S.’nin liderliğini yaptığı belirtilen toplam 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Üniversite mezunu bilgisayar uzmanlarının bulunduğu öğrenildi. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda bilgisayar ile çalıntı kredi kartı bilgilerinin bulunduğu hard diskler ele geçirildi.

BENZER SİTELER YAPTILAR

Jandarma Ekipleri şebekeyle ilgili yaptıkları soruşturmada zanlıların çalışma yöntemlerini de ortaya çıkardı. Şebekenin sanal alışveriş yapılan sitelerin benzerlerini yaparak, mağdurların bu sitelere giriş yapmasını sağladıkları daha sonrada dolandırdıklarını belirledi.

Kendisini gerçek sitede olduğunu zanneden kişilerin, bilgisayar üzerinden girdikleri kredi kartı bilgilerini alan zanlıların bu bilgilerle başka sitelerde alışveriş yaptıkları öğrenildi. Zanlıların bu yöntemle şu ana kadar 872 kişiden 840 bin liralık dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Sahte 110 alışveriş sitesi açtıkları belirlenen zanlılardan ele geçirilen bilgisayarların incelemesinin sürdüğü mağdur sayısının artabileceği belirtildi. Jandarma tarafından haklarında organize bir şekilde bilişim suçu işlemek iddiasıyla işlem yapılan 20 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com