Kredi kartı ve kredilerde taksitlerin sınırlandırılması

Kredi kartı ve kredilerde taksitlerin sınırlandırılması
DESOB Başkanı Kayıkçı:- "Uygulamanın esnafa zarar vereceği şeklinde çeşitli açıklamalar var fakat bunun getirisiyle uğraşmak ekonomistlerin, toplum bilimcilerin işi. Ben esnaf açısından karlı olacağını düşünüyorum

Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, kredi kartı ve kredilerde taksit sınırlandırılması uygulamasına ilişkin, "Uygulamanın esnafa zarar vereceği şeklinde çeşitli açıklamalar var fakat bunun getirisiyle uğraşmak ekonomistlerin, toplum bilimcilerin işi. Ben esnaf açısından karlı olacağını düşünüyorum" dedi.

Kayıkçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her kredi kartının dengeli ve bilinçli kullanılmadığını, bu yüzden birçok ailenin dağılmasına neden olduğunu söyledi.

"Bizim esnaftan aldığımız tepki yok" diyen Kayıkçı, şöyle devam etti:

"Esnafın bize söylediği bir şey yok çünkü küçük esnafta 12 taksit olayı yok. 5-6 taksitten fazlasını yapamıyorlar. 12 taksit yapabilenler çok büyük esnaflardır ki artık onlar da esnaf değil, tüccar olmuş. Yanlış düşündüğümü söyleyenler olabilir ama esnaf için zaten çok yüksek taksitlendirme iyi değil. Biz küçük esnafız ve küçük sermayelerle çalışıyoruz. Onlar ise çok büyük sermayelerle çalıştıkları için bunu uzun zamana yayabiliyor. Dolayısıyla taksit sınırlandırılması olayının esnafın yararına olabileceğine inanıyorum."

Uygulamanın hem esnafın hem de vatandaşların lehine olacağını düşündüğünü vurgulayan Kayıkçı, "Çok uzun borçlanmak hayali bir davranış. İşleriniz bozulabilir ve işten çıkmak, çıkarılmak zorunda kalabilirsiniz. Allah vermesin, başınıza kaza gelebilir ve hayatınızdan olabilirsiniz. Borçlarınız ailenize kalır. Büyük mağazaların çalışanından çok avukatı vardır. Bu parayı ailenizden tahsil ederler ve ocaklar söner. Uygulamanın esnafa zarar vereceği şeklinde çeşitli açıklamalar var fakat bunun getirisiyle uğraşmak ekonomistlerin, toplum bilimcilerin işi. Ben esnaf açısından karlı olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Muhabir: Ömer Ürer
Yayınlayan: Kemal Kaymak

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com