Kredi kartında yeni dönem başlıyor

Kredi kartında yeni dönem başlıyor
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) ''Banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelik''te yaptığı değişiklik, yarından itibaren yürürlüğe giriyor.

Buna göre; 1 Şubat itibariyle kredi kartlarında taksitlendirme süresi 9 ayı geçemeyecek.Kredi kartıyla telekomünikasyon, yemek, gıda ve akaryakıt harcamalarında taksit dönemi sona erecek.

Taksitle cep telefonu kesinlikle alınamayacak. Kredi kartıyla kontör alınabilecek ancak taksit olmayacak.Gıda harcamalarındaki taksitlendirme yasağı, restoranlardaki yemeği de kapsayacak.

Düzenlemeyle tüketici kredilerinin vadesi 36 ayı, taşıt kredilerinin vadesi ise 48 ayı aşamayacak. BDDK tarafından yapılan değişiklikle ilgili yönetmeliğe şu fıkra eklenmişti:

"Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi 9 ayı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksit uygulanamaz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com