Kredi Kartlarına da Af mı Geliyor?

Kredi Kartlarına da Af mı Geliyor?
TESK Başkanı, vergi borcu yapılandırmasının içine kredi kartı borçlarının ve sicil affının da dahil edilmesini istedi..

Türkiye'de 2 milyon kredi kartı sahibinin 30 milyar liraya yakın borcu bulunuyor. TESK Başkanı Bendevi Palandöken vergi borcu yapılandırmasının içine kredi kartı borçlarının ve sicil affının da dahil edilmesini istedi.

Bilinçsiz şekilde kullanılan kredi kartları ödemesi zor borçları da beraberinde getiriyor.

Türkiye'de 2 milyon kişinin 30 milyar liraya yakın kredi kartı borcu var. Borcunu ödeyemediği için 1 milyonun üzerinde isim de 'kara liste'de.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken hükümetin arefe günü açıkladığı vergi borcu yapılandırmasının kapsamına kredi kartı borçlarının da dahil edilmesini istiyor.

NTV yayınına katılan Palandöken, "Kredi kartlarının tekrar kullanıma açılması ile hem bankalar önemli bir kazanım elde edecekler hem de ekonomi canlanacak" diye konuştu.

Palandöken pakette sicil affının da olmasını talep ederek "Bu yapılandırmanın içinde sicil affının da olması gerekli ki insanların 5-10 bin lira gibi artık çok cüzzi rakamlara inmiş ve 10 yıl önce ödenmiş borçlarından dolayı mağduriyetlerin önlenmesi ile kamuyla bankalarla hesaplaşma yönünden önemli bir açılım olacak." dedi.

Daha önce iki kez çıkarılan sicil affının bankalar tarafından uygulanmadığını belirten Palandöken bu nedenle yaklaşık 700 bin kişinin mağdur olduğunu vurguladı.

TESK başkanı hafta başında, talepleri doğrultusunda bankalar birliği ile görüşeceğini de söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com