Kredi Kayıt Bürosu'ndan "KKB Mobil" uygulaması

Kredi Kayıt Bürosundan KKB Mobil uygulaması
Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Akdeniz: "KKB Mobil ile finansal risklerin hızlı ve etkin yönetilmesi için çok önemli bir adım attık"

İSTANBUL (AA) - Kredi Kayıt Bürosu, geliştirdiği mobil uygulama "KKB Mobil" ile raporlara hızlı ve kolay erişim imkanı sunuyor. 

Kredi Kayıt Bürosu açıklamasına göre, AppStore, Google Play ve Windows Mağazası’nda yerini alan KKB Mobil uygulaması sayesinde istenilen bilgilere mobil cihazlardan ulaşmak saniyeler içinde mümkün hale geliyor. 

Bir süredir "www.kkb.com.tr" üzerinden kişilerin kullanımına sunulan Risk Raporu, Çek Raporu ve üçüncü kişi raporları artık mobil cihazlardan da anında görülebilecek. IOS, Android ve Windows 8 için tasarlanan uygulama sayesinde her an, her yerden birkaç saniye içerisinde tüm detayları ile raporlara ulaşılabiliyor.

KKB Mobil uygulamasını indiren herkes kredi kartları da dahil olmak üzere her türlü  krediye ilişkin toplam limit ve risk bilgilerini, ödemelerinin zamanında yapılıp yapılmadığını görebilecek, tüm bankalardaki kredili hesaplarının detaylarını kontrol edebilecek, hali hazırda ne kadar borcunun olduğunu ve kredi geçmişinin bankalar tarafından nasıl göründüğünü birkaç adımda öğrenebilecek.

KKB Mobil, yurtdışındaki uygulamalardan farklı olarak üçüncü kişi Risk ve Çek Raporu alımını da mümkün hale getiriyor. KKB Mobil üzerinden yapılacak üçüncü kişi rapor talebi, sistem üzerinde kayıtlı cep telefonundan rapor sahibi kişinin onayına bir mesaj ile sunulacak. Üçüncü kişinin onay vermesi durumunda rapor tüm detayları ile anında talep eden kişinin mobil cihaz ekranından görülebilecek. 

 

- "Alacak riskinin yönetimi daha etkin yapılacak, tahsilat riski azaltılacak"

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz, KKB Mobil ile finansal risklerin hızlı ve etkin yönetilmesi için çok önemli bir adım attıklarını belirtti. KKB Mobil ile bireylerin cep telefonlarından anında, tüzel kişilerin ise internet şubeden üyeliklerini tamamladıktan sonra üye olabileceklerini vurgulayan Akdeniz, şunları da kaydetti:

"Üyelik sonrası hem şirketler hem de bireyler mobil uygulama sayesinde kendilerine ait çek ve risk raporlarını alabildikleri gibi üçüncü kişilere ait raporları da aynı uygulamadan talep edebilecekler. Örneğin vadeli ürün satışı yapan bir firma sahibi, alıcıyı yeterince tanımıyorsa alışveriş anında alıcının onayını alarak cep telefonundan çek ve risk raporlarını talep edebilir. Bu sayede alacak riskinin yönetimi daha etkin yapılmış olacak ve tahsilat riski azaltılarak olası zararların önüne geçilmiş olacaktır. Bireyler için de aynı imkan mevcut. Karşı taraf riski alan herkes ilgili kişiden raporunu talep edebilir. KKB Mobil’in en önemli özelliği, kişilerin kendi kredibilitelerini kolay ve etkin şekilde yönetmelerini, finansal kredibilitelerini kontrol altında tutmalarını sağlamasıdır."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com