Kredi mağdurlarından AKP önünde eylem!

Kredi mağdurlarından AKP önünde eylem!
Dövize endeksli konut kredisi mağdurları AKP İzmir İl Başkanlığı binası önünde eylem yaptı...

Banka Mağdurları Derneği'nce düzenlenen eylemde sorunlarıyla ilgilenen olmadığından yakınan mağdurlar, Başbakan Erdoğan'ın '1 Dolar, 1 TL olacak' sözüne güvenerek kredi çektiklerini söyledi.

"HÜKÜMET ÇÖZÜM BULSUN"
AK Parti İzmir İl Başkanlığı binası önüne çocuklarıyla birlikte gelen 30 kredi mağduru adına Aynur Sessizoğlu açıklama yaptı. Sessizoğlu, barınma hakkını emeğiyle kazanmaya çalışan emekli, memur, öğretmen, mühendis ve işçi olduklarını söyledi. Dövize endeskli konut kredilerindeki 2008 yılı krizinden itibaren katlanan artıştan kaynaklanan toplumsal sorunun çözümü için Başbakanlık Özel Kalemi'ne başvuru yaptıklarını, ilgi görmediklerini belirten Sessizoğlu, son günlerde Japon Yeni ve İsviçre Frangı'ndaki artışın yüzde 135'e ulaştığını bu durumun bir buhranın ötesinde yıkım ve felaket olduğunu söyledi. Sessizoğlu, "Açıkçası bittik. Bin lira ile ödemeye başladığımız konut kredisi şu an 2 bin 238 TL'dir. Hükümet bu sosyal buhrana çözüm bulmalı" dedi.

Krediyi, Hükümet'e ve ekonomi yönetimine güvenerek çektiklerini dile getiren Sessizoğlu, "Sayın Başbakanım sizin, '1 Dolar, 1 Lira olacak' sözünüz bizim için senet gibiydi. Ancak bugün neyimiz var neyimiz yok ise sattık. Sorumuzu ulaştırmamıza rağmen bugüne kadar kayıtsız kaldınız. Bizler ana parayı ödeyebiliriz. Ancak kur farkından doğan borç miktarının hazine veya bankalar tarafından karşılanmasını talep ediyoruz. Bize döviz verilmedi. Kredimiz TL kredisi. Sadece dövize endekslendi. Bankaların konut kredisinden zararı yoktur" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com