Kredi protokolü imzalandı

Kredi protokolü imzalandı
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile Vakıfbank Uşak Şubesi arasında KOBİ'lere yönelik düşük faizli uzun vadeli krediyi kapsayan protokol imzalandı.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile Vakıfbank Uşak Şubesi arasında KOBİ'lere yönelik düşük faizli uzun vadeli krediyi kapsayan protokol imzalandı.
Vakıfbank ile UTSO arasında oluşturulan protokole, UTSO Başkanı İsmail Karaman ile Vakıfbank Ege Bölge Müdürü Hayati Yaman imza attı. Protokol gereğince UTSO üyelerine 10 yıla kadar düşük faizli kredi imkanı sağlanacak.UTSO Başkanı İsmail Karaman, imza töreninde yaptığı konuşmada, bugüne kadar UTSO olarak 13 banka şubesi ile 21 kredi protokolü imzaladıklarını ifade ederek, KOBİ'lere düşük faizli, uzun vadeli krediler vermek için bu tür girişimlerin devam edeceğini kaydetti.
Ekonomik krize rağmen Vakıfbank ile ikinci kredi protokolüne imza attıklarını belirten Karaman, şöyle devam etti: 'Küresel rekabette yer alabilmemiz için KOBİ'lerin finansman desteğine ihtiyacı var. Kendi öz sermayeleri olmayan ya da yetersiz olan işletmelerimizi, sağlanan kredilerle hem yeni yatırımlara teşvik ediyoruz hem de küresel alanda rekabet edebilmelerini sağlıyoruz. Uşak, yıllardır kendi öz kaynakları ile yatırım ve istihdam oluşturan bir kent olarak anılıyordu. Ancak bugün gelinen noktada, uygun krediler olmadan küresel alanda rekabet edebilme imkanımız yok. Dünyada ve ülkemizde etkisi devam eden ekonomik kriz ortamında kredi bulmak zorlaştı. Bu kredilerden yararlanabilecek işletmelerimizin de üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesi gerekiyor. İşletmelerimiz bilançolarını düzeltip kayıt dışı üretime karşı ortak hareket etmelidir. Yükümlülüklerini yerine getirmeden kredi almak oldukça zor. Ekonomik krizi de göz önüne aldığımızda neredeyse imkansız. UTSO olarak biz 13 banka ile 21. kredi protokölü imzaladık. Bu protokollerle 700'ün üzerinde işletmemiz son 3 yılda yaklaşık 50 milyon TL kredi kullandı. Krize rağmen geri dönüşlerde çok fazla sıkıntı yaşanmıyor.Protokol yaptığımıı bankalar bu durumdan oldukça memnun'dedi.
Vakıfbank Ege Bölge Müdürü Hayati Yaman ise işletmelerin en önemli sorununun finansal aracılardan yeteri kadar yararlanılamaması olduğunu belirterek, Vakıfbank olarak, Uşak'taki KOBİ'lere 10 yıla kadar işyeri edindirme kredisi ile 5 yıl vadeli işletme ihtiyaç kredisi imkanı sağladıklarını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com