"Krema, pasta değil, demir leblebiyim"

"Krema, pasta değil, demir leblebiyim"
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, basın toplantısı düzenleyerek bazı konulara açıklık getirdi...

YARSAV Başkanlığı döneminde yaptığı “YARSAV’ın militanı olacak adam lazım bize” şeklindeki konuşmasının bir internet sitesine sızması üzerine basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, yaşamının hiçbir döneminde militan ruhunu kaybetmediğini söyleyerek, “Ben krema, pasta değil demir leblebi olmayı tercih ediyorum” dedi. 

Tarhan, Meclis'te düzenlediği bsaın toplantısında şunları söyledi:
 
“Yandaş gazetelerde ‘Tarhan’ın önlenemez yükselişi’ diyerek işaret fişeği patlatıldı. Ev, kamuya açık alan demeden peşimize saldıkları karanlık adamlarıyla sinsice özel alanlarımızı, sohbetlerimizi yasadışı dinlemişlerdi zaten. O zaman bıyık altından gülenler, bugün yayınlayanlar aslında. 
 
Bu kampanyayı açanlar kim mi? Referandum sürecine gidin, o gün saldıran, terörist ilan edenlere, iktidar korunmasında 24 saat yayın yapanlara bakın. Bunca hırsız, tek derdi küpünü doldurmak olanlar varken, neden bizi dinlediler? TV röportajlarında aldığım nefes bile önüne tape edilerek konulan o bakana sorun? Müsteşarı neden görevden ayrılmış, onu da bi zahmet sorun. 
 
‘Siyaset yargıdan elini çekmelidir, yargı yargıya bırakılmalıdır’ sözlerim nedeniyle dinlenildim. Mücadelemiz ne CHP ne AKP ne MHP... Kimsenin yargıcı olmamak üzereydi. Kimsenin bize ‘benim’ yargıcım demesine izin vermemek üzereydi mücadelemiz, ama açık kanallar ve her yerde söyleyebileceğimiz sözlerin ve görüntülerin önüne bir kapı ve anahtar deliği koyarak oradan görünen ve duyulanlara özel ve farklı anlamlar yükleyenler daha çok beklerler.
 
Mustafa Kemal’in mektebinden mezunum
 
BU korku toplumunu yaratma cürmünün lekesini yüzünde taşıyanların ve başka hiç kimsenin bana edep ve adap dersi vermek haddi değildir. Çünkü sabahın beşinden gecenin yarısına kadar elleri kanayıncaya kadar çalışıp çocuklarını okutmaya çalışan bir emekçinin kızıyım ben. Mustafa Kemal’in kurduğu hukuk mektebinden mezunum. Kimsenin haddine değil. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com