"Kremlin İşgalini Sona Erdirdik"

"Kremlin İşgalini Sona Erdirdik"
Ukrayna'da başlayan kriz maalesef savaşa dönüşüyor.Rus ordusunun Kırım'a girmesinden sonra atağa geçen Ukrayna, Rusların işgal ettiği iki havalimanını tekrardan kontrol altına alındı.

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Başkanı Andriy Parubiy, hem Simferopol hem de Sivastopol Havaalanları’nın kontrolünü yeniden ele geçirdiklerini açıkladı. Kiev ’in, ‘havaalanlarındaki üniformalı ve silahlı kişilerin Rus ordusuyla bağlantılı olduğu’ yönündeki tezini yineleyen Parubiy, Kremlin’i eleştirdi: “Havaalanlarını ele geçirme girişimi oldu. Ancak bu girişimleri bastırdık. Havaalanlarının kontrolü artık Ukraynalı yetkililerin elinde. Bunlar Kremlin’in komuta ettiği iki farklı gruptu.

Televizyonlardan da yayınlanan kısa bir basın toplantısı düzenleyen Parubiy, ülkenin başka yerlerinde de benzer işgal girişimlerini önlendiğini belirtirken, Kiev’in olağanüstü hak ilan etmeden Kırım’a askeri birlik gönderemeyeceğini de vurguladı.Rus Donanması Karadeniz Filosu’nun üslendiği Sivastapol’daki askeri havalanına konulan ablukayla ilgisi olmadığını açıklamıştı. (mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com