Kritik 3 puan

Kritik 3 puan
Fenerbahçe tüm futbolseverlere 3 kulvarda mücadele etmenin yorgunluğunu izlettirdi bu akşam..

Zeynep Tuğba BEKMEZ | zeynep@sansursuzhaber.com

Maçın öneminin aslında farkında olan ama organize olamayan, savruk bir futbolla takım olmaktan uzak bir Fenerbahçe..
Herhalde taraftarlar uzun zamandır Fenerbahçe defansının böylesine tedirgin ettiği bir maç izlememiştir.Gol yollarında ise Sow un eksikliği gün gibi ortadaydı..

Böyle bir savunmanın karşısında ise mutlak galibiyet için maça çıkmış, atak futbol oynayan bir Eskişehirspor namı dıger Es Es vardı..
Es Es ’ in Fenerbahçe kalesini adeta ablukaya aldığı ve çok ciddi pozisyonlardan yararlanamadığını gördügümüz bir ilk yarı..
7 dk. da Eskişehirspor un sert şutuna direkler engel oldu..Daha sonra Es Es adına gerek organize ataklara gerekse şutlara Volkan izin vermedi.İlk yarıya Es Es in güzel,etkin ve baskılı futbolu ve Volkan ın yerinde kurtarışları damgasını vurdu.
İlk yarı için Fenerbahçe için de bir-iki pozisyon olsada , Fenerbahçe yi kendi sahasına hapseden Es Es den bahsetmek yerinde olur.
Futbol adına heyecan dolu bir 45 dk. izledik.İlk yarı bittiğinde Es Es in güzel futbolu tabelaya yansımamıştı.Bu da Fenerbahçe adına sevindiriciydi.

53.dk. da C. Baroni, Fenerbahçe taraftarlarının yüreğine su serpti.Kaçan balığın büyük olacağının farkında olan Fenerbahçe de ilk yarıya göre nispeten toparlanmalar görüldü.Neredeyse tek kale geçmiş olan ilk yarıya bakılacak olursa daha dengeli bir oyun vardı ikinci yarı.. Ama sahadaki futbol Fenerbahçe taraftarlarına tad vermedi..
Bir hakem adına çok zor pozisyonlarda vardı maçta..Es Es adına Alper in el var gerekçesiyle sayılmayan golünde , hakemin değerlendirmesi doğruydu bana göre..

Sonuç:
Kritik maçta ki kritik 3 puan Fenerbahçe hanesine yazıldı.
Aykut Kocaman kupaları riske atmak istemiyorsa bazı önlemler alabilmelidir..Bunun gerekliliği bugün sahada ortadaydı..
3 Temmuz sürecini firesiz ve sürekli ayakta geçirmiş yorgun Fenerbahçe taraftarlarına , ‘yorgunluk’ var demek birazda haksızlık..Fenerbahçe taraftarlarının futbol oynamadan kaybedilecek mağlubiyetlere ve puan kaybına tahammülleri yok..
Saygılarımla..
(SANSURSUZHABER.COM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com