Kritik saatler öncesi Tekin'den flaş açıklamalar

Kritik saatler öncesi Tekin'den flaş açıklamalar
Köşk vetosunun ardından erken yerel seçim için bugün mecliste uzlaşma aranacak.
Gürsel Tekin kritik saatler öncesinde çarpıcı açıklamalar yaptı.
 
CHP'li Tekin şöyle konuştu: 
 
"Bütün medeni ülkelerde olduğu gibi iktidar ve ana muhalefetin karşılıklı konuşması gerekiyor. Türkiye'nin idari yapısı değişecek. 
 
Ana muhalefet seçimden asla kaçmaz. Ana muhalefet size hodri meydan diyor. Tarihle ilgili bir takıntımız yok. Mart, Ekim, Kasım hepsi olabilir. İktidar yetkililerine soruyorum. Bana gelişmiş herhangi bir ülkede mevcut belediyelerin yüzde 50'sinin yargılandığı bir ülke gösterebilir mi? Gelin öncelikler idari yapıyı düzeltelim. Bunların hiçbirini konuşmuyoruz. Takılmışız tarihe. Elbette partiler müzakere yapacak. CHP'nin takıntısı tarih falan değildir. Türkiye'nin koşullarına milletin beklentilerine cevap verecekse hiç sorun yok. Bir gece yarısı kanun teklifi getireceksiniz. Üniversiteler, odalar, uzmanlar konuşmayacak... İdari yapı değişirken, Türkiye'nin önemli odaları nerede acaba, nasıl bir katkı alındı bu odalardan? Birbirimize laflar söyleyerek bu sorunları çözemeyiz.

HEBERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
Bu tasarı Türkiye'ye ne kadar yarar getiriyor, konuşalımve Türkiye izlesin. İngiltere'de Almanya'da ranttan beslenen belediye başkanı var mı? Paris'te bir belediye başkanı kendine servet ediniyor mu?
 
Türkiye'nin idari yapısını değiştireceğiz, muhalefet ve iktidar konuşamıyorsa nasıl uzlaşacağız? 
 
4 yurttaşın bir tanesinin müşkiyet sorununun çözülemediği bir ülkede takılmışız tarihe? İstiyorlarsa 2013 son dönemlerde, yerel-genel seçimi beraber de yapabiliriz. CHP olarak hazırız. 
 
Seçim tarihiyle ilgili bir takıntımız yok. İdari yapı ile ilgili sorunlarımız var. Eğer bu konuda gerçekten hassas davranacaklarsa elbette bu sorun çözülebilir.
 
Gerçekten çok önemli, bir yasa tasarısı değişiyor. Bunu lütfen alelacele değil, gelişmiş bir belediyecilik anlayışını Türkiye'de de yerleştirelim. Rantçı anlayıştan halkçı anlayışa geçelim."
 
Gürsel Tekin, kendisinden önce NTV canlı yayınına kendisinden önce bağlanıp açıklamalar yapan AKP Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'a da tepki gösterdi. AKP'li Aydın, yayından ayrıldığı için Tekin'in sorularına cevap vermedi. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com