Kritik toplantıda sürpriz karar!

Kritik toplantıda sürpriz karar!
Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Hasan Akıncıoğlu açıklama yaptı.

Spor Toto Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, Türkiye Futbol Federasyonu'nda yaşanan istifa depreminin ardından bugün bir araya geldi.

 Kulüpler Birliği Vakfı'nın İstanbul'daki ofisinde saat 14.00'de başlayan toplantıda, Türk futbolunda son dönemde gelişen olaylar değerlendirildi.
 
Toplantının ardından Kulüpler Birliği Vakfi Başkan Yardımcısı Hasan Akıncıoğlu açıklamalar yaptı..
 
Akıncıoğlu öncelikli olarak otobüsü kaza geçiren Samsunspor kulübüne geçmiş olsun dileklerini iletirken, “Statlarında zemin ısıtması bulunmayan takımların, sporcu sağlığı göz önüne alınarak maçlarının gündüz saatinde yapılması hususunun TFF tarafından değerlendirmeye alınmasını istiyoruz” dedi.
 
Ardından 31 Ocak günü görevinden istifa eden Aydınlar ile başkan yardımcıları Göksel Gümüşdağ ile Lütfi Arıboğan’a teşekkür ettiklerini ifade eden Akıncıoğlu; “Bu zor ve sıkıntılı süreçte görev yapan bu isimlere Kulüpler birliği olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yine istifanın akabinde görevi geçici olarak sürdüren Hüsnü Güreli’ye de başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“Yeni başkanın belirlenmesi için çizilecek yol haritasının belirlenmesinde Kulüpler Birliği önderliğinde Bank Asya 1.Lig ve diğer liglerde mücadele eden başkanlarla bir arada hareket edilmesi gerektiğinin zaruretine işaret ediyoruz” diyen Akıncıoğlu, aday olacak herkese başarılar diledi ve toplantıda yeni isim hakkında bir konuşma yapılmadığını söyledi.
 
Akıncıoğlu “Bugün toplantıda ismen kimin başkan olacağı ile ilgili görüş ve fikir alışverişinde bulunulmadı. Sürecin Hassasiyetini konuşluk ve göreve gelecek arkadaşımızın bu süreci yüreklilikle ve aklı selim yürütmesi gerektiğinin vurgusunu yaptık. Bu da kamuoyunun arzu ettiği parametrelerdir” ifadelerini kullandı.
 
"BAŞKAN OLMAMIŞ BİR ADAY..."

Haluk Ulusoy gibi bazı isimlerin başkan adaylığı için konuşulduğunun hatırlatılması üzerine ise Akıncıoğlu, “Bütün başkanlarda bugün, geçmişte TFF başkanlığı yapmış olan kişilerin bundan sonraki süreçte tekrar TFF başkanlığını üstlenmemesi fikri oluştu. Bu beyefendiler bu görevlerde daha önce bulundular. Eksi ve artı yönde eleştirildiler. Daha çok yıpranmamaları için, yeni bir ismin görevi alması fikri oluştu. Mehmet Ali Aydınlar da buna dahil” dedi.
 
Akıncıoğlu, bu zor sürecin iyi idare edilmesi için, adayın kulüp formasını üstünden çıkarması, kendi fikirleri ve bir spor kulübünün taraftarlığını da üzerinde bulundurulmaması gerektiğini ekledi. Akıncıoğlu, şike soruşturması sürecinde TFF’nin de yargı işlemlerini hızlandırıp, kişi sayısını göz önüne alarak bu konuyu sonuçlandırmasını arzu ettiklerini kaydetti.
 
"6222 TELEVİZYON VE İNTERNET SİTELERİ İÇİN DE UYGULANSIN" 

6222 sayılı kanun internet siteleri ve televizyon kanalları için uygulanmasını arzu ettiklerini de ifade eden Akıncıoğlu; “İnternet sitelerinin ve tvlerin de bu kanun kapsamı ile gerekli yasaklara tabii tutulmasını istiyoruz. Çünkü görüntü ve bilgi kirliliği var. 6222 sayılı kanun sadece spor adamları ve taraftarlar için değil, yayın yapan ve suç işleyen görsel ve sanal medya kuruluşlarının da takip etmesini arzu ediyoruz” dedi.
 
DEMİRÖREN DEVAM EDECEK Mİ ? 

Akıncıoğlu kulüplerin “Avrupa’ya gidip gitmeme konusunu” da değerlendirmeye almadığını söylerken, Demirören’in Kulüpler Birliği başkanlığından istifa edip etmeyeceği konusunun da gündemde olmadığını kaydederek; “Kulüpler Birliği’nin bir tüzüğü var ve bu tüzük gereği zamanı gelince başkanlık seçimi yapılacak. Böyle bir konu da değerlendirilmedi” dedi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com