Kriz Simav'da terzilere yaradı

Kriz Simav'da terzilere yaradı
Tüm dünyayı etkileyen ekonomik kriz,bir çok sektörü yok etmenin8 eşiğine getirirken Kütahya'nın Simav ilçesinde terzilerin yüzünü güldürdü.

Yıllardır hazır giyim sektörüne karşı bin bir güçlükle ayakta durmaya çalışan terzilerin, yaşanan ekonomik kriz ile birlikte yeniden yüzleri gülmeye başladı. Pahalılıktan yakınan vatandaşlar, tasarruf yapabilmek için yeni elbise almak yerine hasar gören giysilerini tamir etme yoluna gittiğini belirten 30 yıllık terzi Naim Küçükkeleş, önceleri paça düzeltme, daraltma ve ütü gibi işler yaptıklarını ancak yaşanan kriz ile birlikte pantolonlara yama yapma ve gömleklerin yakalarını değiştirme işlerine de başladıklarını söyledi. Küçükkeleş, `Herkesimi olumsuz etkileyen ekonomik kriz terzilik mesleğimizi yeniden revaca taşıdı.
Kısacası ekonomik kriz bize daha faydalı geldi. Şimdi işlerimizde büyük bir artış oldu. Artık vatandaşlar elbisesini tamire yöneldi, biz de geçimimizi bu yollaçıkarıyoruz. Tamir ettiğimiz her giysiden aldığımız 2 veya 3 lira ile geçimimizi sağlıyoruz. Tamir işlerinde en çok yama ile gömlek yakalarının yenilenmesi talebinin arttığını anlatan Küçükkeleş, `Düz yüzü yırtılan gömleklerin ters yüzünü çevirerek yeniden dikiyorum. Böylece vatandaş aynı gömleği en az bir yıl daha giyebiliyor. Pantolonlara ise uzun yıllardır yama atmıyorduk.
Artık pantolonlara da yama atmaya başladık. Çünkü yenisini almaya gücü yetmeyen vatandaş, elbisesini tamir etme yolunu seçiyor. Böylece eskisiyle idare etmeyi tercih ediyorlar, bu da bizim işimize geliyor` şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com