Kriz Söylemleri Hükümeti Yıpratmak Amaçlı!

Kriz Söylemleri Hükümeti Yıpratmak Amaçlı!
Bülent Arınç kriz söylemlerinin hükümeti yıpratmak amaçlı yapıldığını söyledi...

Arınç, "Gelişmeler ekonomi yönetimi, Merkez Bankası ve ilgili tüm kuruluşlarıyla yakından takip edilmekte ve Türkiye'nin zarar görmesini engel olmak için tüm terbiler alındı. Şu anda endişe etmemelisiniz. Ama ilahi bir lütfu da görmemezlikten gelemeyiz, israftan kaçınmak gerekir. " dedi.

Müsiad Bursa Şubesi tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Arınç, Türkiye'deki istikrarın fevkalade önemli olduğunu kaydetti.

Arınç, "Artık bu kelime konuşulan ve havada uçuşan bir kavram olmaktan çıktı ve Elle tutulur oldu. Son seçimlerin anahtar kelimesi 'istikrardır'. İstikrar sürsün Türkiye büyüsün belki bir partinin sloganı idi ama bu ülkede benimsendi. Siyasi istikrar ile ekonomik istikrar siyam ikizleri gibidir. Siyasi istikrar olmasa ekonomik istikrar olmaz. " diye konuştu.

"EKONOMİK VE SİYASİ İSTİKRAR SİYAM İKİZLERİ GİBİDİR"

Siyasi istikrar ile ekonomik istikrarı 'siyam ikizleri' benzeten Arınç, şöyle devam etti:

"Ekonomik istikrar ve siyasi istikrar birbirinden ayrılamaz. Siyasi istikrar olmazsa, ekonomik istikrar da olmaz. Bunlar birbirini tetikler ve etkiler. 2008'den bu yana dünyayı kasup kavuran global krizden Türkiye teğet geçerek kurtulmuştur. Şu anda bir tehlike bahis söz konusu değilse akılcı yönetim ve istikrarın eseridir. Ekonomi yönetimimiz ve hükümet yönetimimiz birbirinden ayrılmaz. Türkiye, istikrarla nelerin yapılacağını ortaya koyan gerçeklerle doludur. "

Afrike'da yaşanan açlığa da değinen Arınç, israf yapılmaması durumunda dünyayı kasıp kavuran global krizin Türkiye'ye yaklaşmayacağını söyledi.

Arınç, "Şimdi iftara katılan iş adamlarımız Somali'ye nasıl yardım edebileceğini düşünüyor. Ne kadar katkı sağlayabileceğini düşünüyor. Hükümetimizin ve derneklerimizin açtığı yardım organizasyonlarında dünyanın neresinde yoksul ve aç insanlar varsa oralara Türk milletinin yardımseverliğin güzel örneklerini göndermeliyiz. İnşallah göndereceğiz. " dedi.

Somali'deki drama kimsenin duyarsız kalamayacağını belirten Arınç, "Dünyanın neresinde yoksul ve aç insan varsa oralara yardım göndermeliyiz. " dedi.

"İSRAFTAN KAÇINMAK GEREKİR"

Bugünkü sıkıntıların, krizlerin olduğu gibi söylenmesini hükümeti yıpratma amaçlı olduğunu öne süren Arınç, şunları kaydetti:

"Bugünkü sıkıntıların, krizlerin olduğu gibi söylenmesinin bir hükümeti yıpratma amaçlı olduğunu düşünebilirsiniz; çok şükür ekonomi yönetimi, hükümetiyle, Merkez Bankası ve ilgili tüm kuruluşlarıyla yakından takip edilmekte ve Türkiye'nin zarar görmesini engel olmak için tüm terbiler alınmaktadır.

Şu anda endişe etmemelisiniz. Ama bir ilahi lütfu da görmezden gelemeyiz. Her yemek duasında söylenilen Ayet-i Kerime mealidir; 'Yiyiniz içiniz ama israf etmeyiniz. Allah israf edeni sevmez'. İsraf bütün ekonomilerin baş belasıdır, israf tüm toplumların baş belasıdır. Yiyeceğiz, içeceğiz; ama doyduğumuzdan fazlasını, ürettiğimizden fazlasını lüks hayatlar içerisinde israf etmemeliyiz.

Hakkımızdan fazlasını ve ürettiğimizden fazlasını israf içinde hal vurup savurmayacağız. Bunu yaptığımız takdirde başkalarını yıkan bu krizler, Türkiye'ye yaklaşmayacaktır. Elbette ekoniminin kendi kuralları var. Aile fertleri olarak mutlaka israftan uzak ve tasarrufçu düşünen, en yakınındaki komşusundan başlayan toplumda sosyal sorumluluk taşıyanlar olarak gayret göstereceğiz. "

Müsiad Genel Başkanı Ömer Cihat Vardan da, önümüzdeki nisan ayında genel başkanlık görevini başka bir arkadaşına bırakacağı için son kez başkan olarak Ramazan'da misafirlerin karşısına çıktığını belirtti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com