Kriz, tamircilere yaradı

Kriz, tamircilere yaradı
Ekonomik kriz, halkı tamir edilebilir eşyaları atmamaya ve tamir ettirip kullanmaya yöneltti.

Ekonomik kriz, halkı tamir edilebilir eşyaları atmamaya ve tamir ettirip kullanmaya yöneltti. Ayakkabı tamircilerinin yanısıra çaydanlık, cezve ve tencere gibi mutfak malzemeleri tamirciliği yapan esnaflar, krizle birlikte yoğun olarak çalışmaya başladıklarını söylediler.
Mutfak malzemeleri kullanımında çok dikkatli davranılması gerektiğini belirten Simavlı esnaf Salim Gümüştepe, müşterilerinin çoğunluğunun tutumlu bayanlardan oluştuğunu ifade etti.Tasarruf etmeyi seven, masraftan kaçınan bayanların, küçük bir cezveyi, hatta bir kepçeyi dahi tamir için getirdiklerini vurgulayan Gümüştepe, mutfak malzemesinin tamirinden çok düşük bir oranda para talep ettiklerini kaydetti.
Gümüştepe ``Devir, hesap devri. Bir malzeme bozuldu, kırıldı, delindi diyerek çöpe atılmamalı” uyarısında bulundu. Simavlı esnaf Gümüştepe ayrıca, sözlerini şöyle tamamladı:  “Evde kullanılan her türlü malzemenin tamiri yapılabilir.
Düşük bir tamir ücreti ile yenisini almak için büyükboyutlara varan oranda para harcamaktan uzak durulmalı.
 Ev hanımları, bu konuda duyarlı olmalı ve çelik, bakır ve alüminyum mutfak eşyalarının tamamının tamir edilebileceğini bilmeli. Hiç bir mutfak eşyası, tamirciye götürülmeden çöpe atılmamalı” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com