Kriz Türkiye'yi Dünya Pazarı Yaptı!

Kriz Türkiye'yi Dünya Pazarı Yaptı!
Hollywood ünlülerinin 'casual' giyim markası 'Paul Frank' Türkiye'de 5 yıl içinde 20 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Markanın kurucusu Heuser, “Krizden minimum etkiyle çıkmanız bizi cesaretlendirdi” ded

Austin Powers, American Pie ve Charlie’s Angels gibi ikonik Amerikan filmlerinde yer almanın yanı sıra Hilary Duff, Avril Lavinge ve Christian Bale gibi ünlülerin müdavimi olduğu Amerikalı hazır giyim markası Paul Frank, Türkiye’ye geliyor.

Akşam Gazetesi'nden Aylin Löle'nin sorularını yanıtlayan markanın kurucusu Ryan Heuser, “İnternet üzerinden yoğun bir alışveriş trafiği gözlemliyorduk ve Türk tüketicisinin bu talebi bizi Türkiye pazarını mercek altına almamıza sebep oldu.

Türkiye pazarında olmayan markamızın her ay internette ortalama 25-30 bin hit alması
markanın Türkiye pazarında talebi olduğunu düşünmemize yol açtı. Bu ilgiyi daha fazla erteleyemezdik, başka bir deyişle Türkiye’ye tüketicimiz tarafından davet edildik
diyebiliriz” dedi.
“Krizden az hasarla çıkmanız bizi cesaretlendirdi ve 2011 yaz sezonu itibarıyla pazara girme kararını aldık” diyen Heuser, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yunanistan ve Atina
mağazamızın açılışında beklediğimizin üzerinde ilgiyle karşılaştık.
Türkiye’nin Yunanistan’a kıyasla daha fazla nüfusa ve dinamiklere sahip olduğunu düşündüğümüzden Türkiye’den beklentimiz hayli üst seviyede.”

İLK MAĞAZAYA 300 BİN $ YATIRACAK
TÜRKİYE’DE ilk açılacak mağazanın AVM yerine caddede yer alacağını belirten Heuser, "İlk mağaza için 300 bin dolarlık yatırım öngörüyoruz. Hedefimiz 5 yıl içinde 20 konsept mağaza açmak ve bayilikler vermek olacak.
Operasyon için Türkiye ofisimizi kurduk, talepleri değerlendirmeye başladık bile. Şimdiden yoğun taleple karşılaştığımızı söyleyebilirim” dedi.

FİYATI ALIM GÜCÜNÜZE GÖRE AYARLADIK
Markanın fiyatlarını Türk tüketicisinin alım gücünü de göz önünde bulundurarak, Avrupa satış fiyatlarının altında konumlandırdıklarını belirten Ryan Heuser, “Bu fiyatlama stratejisini Türkiye pazarına yapmış olduğumuz marka yatırımımız olarak görüyoruz” dedi. Türkiye’de en çok marka karakterlerinin renklendirdiği tişört ve ayakkabıların talep görmesini beklediklerini belirten Heuser, “Çanta, cüzdan, şapka gibi aksesuvarlarımız da oldukça talep görecektir” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com