"Krizden bir takım dersler çıkardık"

"Krizden bir takım dersler çıkardık"
Afyonkarahisar Hür Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (HÜRSİAD) Genel Kurulu, Korel Termal Otel'de gerçekleşti. Genel kurula Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı.

Afyonkarahisar Hür Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (HÜRSİAD) Genel Kurulu, Korel Termal Otel'de gerçekleşti. Genel kurula Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı.
Afyonkarahisar HÜRSİAD Yönetim Kurulu başkanlığına Ramazan Özçelik yeniden seçildi.
HÜRSİAD toplantısında konuşan Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, dünyanın çok ciddi bir ekonomik krizin pençesinde olduğunu söyledi. Türkiye'nin bu krizden en az hasarla çıkacağına inandığını ifade eden Vali İmga, istatistiklerin Türkiye'nin krizden en az zararla kurtulacağını gösterdiğini dile getirdi. Vali Haluk İmga, küresel ekonomik kriz döneminde Afyonkarahisar'da gıda sektöründe yüzde 23 büyüme olduğu söyledi. Ekonomik kriz nedeniyle Afyonkarahisar'da mermer sektöründe yüzde 21'lik bir daralma yaşandığını belirten İmga, ancak gıda sektöründe yüzde 23'lük bir büyüme gerçekleştiğinin önemli olduğunu anlattı. Vali İmga, krize rağmen gıda sektöründe böyle bir büyümenin gerçekleşmesinin sevindirici olduğu ifade etti.
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da, Türk işadamlarını dünyanın her ülkesinde ellerinde çanta ile görmenin mümkün olduğunu söyledi. Çoban, işadamlarının o ülkelere ihracat yaptığını, Türkiye'nin ismini bütün dünyaya duyurduklarını anlattı. HÜRSİAD'ın çalışmalarını her zaman önemsediklerini ve desteklediklerini anlatan Çoban, bundan sonra da ellerinden gelen her türlü desteği vermeye söz verdi.
GÜÇLÜ DEVLET GÜÇLÜ EKONOMİ İLE OLUR
HÜRSİAD Başkanı Ramazan Özçelik de sanayiciler olarak ekonomik krizle geçen yıldan bir takım dersler çıkardıkların belirtti. Bu dönemde verimliliğe odaklanmayı öğrendiklerini anlatan Özçelik, pazar çeşitliliğinin ne kadar önemli olduğunu gördüklerini söyledi. Türkiye'nin artık bundan sonra devler liginde oynaması gerektiğine dikkat çeken Özçelik, ancak bunun güçlü devletle olacağını anlattı. Güçlü devletinde güçlü ekonomi ile olacağını vurgulayan Özçelik, güçlü ekonominin de demokrasi ile olacağını söyledi.
HÜRSİAD'ın genel kurul toplantısına Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı. Bakan Eroğlu, yapılan konuşmaların ardından sinevizyon eşliğinde AK Parti Hükümeti'nin Türkiye ve Afyon'daki çalışmaları anlattı. Toplantıya Bakan Eroğlu, Vali İmga, Belediye Başkanı Çoban'ın yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Aydoğan, Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof.Dr. Ali Altuntaş, Baro Başkanı Celal Mümtaz Akıncı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser, MHP İl Başkanı Kemalettin Yılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği (AFSİAD) Başkanı Şükrü Demirayak, dernek üyeleri ve çok sayıda işadamı katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com