“Krizden Etkilenmemek İçin Talep Canlandırılmalı”

“Krizden Etkilenmemek İçin Talep Canlandırılmalı”
Ege ve Akdeniz Bölgeleri Genç İş Adamları Dernekleri Federasyonu'nun Uşak'ta yapılan Yönetim Kurulu toplantısına katılan Kütahya Genç İşadamları Derneği Başkanı (KÜGİAD) A.Volkan Turgut, toplantıda genç işadamlarının iç talebi canlandırılması

Ege ve Akdeniz Bölgeleri Genç İş Adamları Dernekleri Federasyonu'nun Uşak'ta yapılan Yönetim Kurulu toplantısına katılan Kütahya Genç İşadamları Derneği Başkanı (KÜGİAD) A.Volkan Turgut, toplantıda genç işadamlarının iç talebi canlandırılmasını beklediğini özellikle vurguladı.
Uşak GİAD'ın ev sahipliğinde Uşak Üniversitesi sosyal tesislerinde yapılan toplantıya Başkan Turgut'un yanı sıra H.Mithat Delen ve Mustafa Aktaş da katıldı. Ege ve Akdeniz Bölgeleri Genç İş Adamları Dernekleri Federasyonu'nun 67. Yönetim Kurulu toplantısında konuşulan konuları Kütahya kamuoyu ile paylaşan KÜGİAD Başkanı A.Volkan Turgut, genç işadamlarının ekonomideki iç talebin canlandırılmasından yana olduğunu söyledi.
Başkan Turgut, genç işadamlarının Türkiye'nin yaşadığı küresel ekonomik krizden iç talebi arttırarak çıkabileceğini belirterek:”Sanayi Bakanlığı'nın son yaptığı Girişimci Bilgi Sistemi sonuçlarına göre ülkemiz ekonomisinin toplam cirosu 1.3 trilyon dolar. İhracat ciromuz ise 130 milyar dolar. İhracat ciromuz toplam ciromuzun yüzde 10'u kadar. Bu rakamlara göre ülkemizdeki iş ve aşın yüzde 90'ı iç talep sonucu oluşuyor. Dolayısıyla kendi kontrolümüzdeki iç taleple ilgili alacağımız önlemler sayesinde ihracat pazarındaki daralmanın ülkemiz ekonomisine etkisi azaltılmış olacaktır. Tüm dünyada etkisi hissedilen küresel ekonomik krizden Türkiye'nin iç talebi arttırarak ve girişimcilerin önünü açarak çıkabileceğini düşünüyoruz.”dedi.
Başkan Turgut, kilit noktanın iç talebi arttıracak kaynak yapısını ortaya koymak olduğunu söyleyerek:”Türkiye'nin ekonomi politikalarına yön veren Hazine, Maliye ve Merkez Bankası gibi aktörler makro iktisadi düzenlemelerini bu bakışla yapmalıdır. Biz genç işadamları olarak daha fazla üretmek, ürettiğini satabilecek istikrarlı pazarlar bulabilmek istihdama katkı sunmak arayışında olan girişimcileriz.”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com