Krize 'one minute'

Krize 'one minute'
İsrail Başbakanı Netanyahu ve İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'den Başbakan Erdoğan'a taziye mesajı.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.

İsrail basınına göre, Netanyahu'nun taziye mesajı, geçen Cuma günü, İsrail'in en önemli dini günü olan Yom Kippur'un (Kefaret Günü) orucunun başlaması öncesi iletildi.

Verilen bilgiye göre, Netanyahu, mesajında annesinin ölümü nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a üzüntülerini bildirirken, "acısını paylaşmak istediğini" belirtti; aynı zamanda başsağlığı dileğini ailesinin tüm üyelerine iletmesini de istedi.

Netanyahu'nun taziye mesajını diplomatik kanallar aracılığıyla gönderip mesajının en kısa sürede ulaştırılmasını istediği de kaydedildi.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres de Başbakan Erdoğan'a dün bir taziye mesajı yollamıştı.

PERES DE TAZİYE MESAJI GÖNDERDİ

Davos’ta Başbakan Erdoğan’ı kızdıran ve “one minute” krizine yol açan konuşmayı yapan İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres de taziye mesajı gönderdi.

İsrail Cumhurbaşkanlığı’nın açıklamasına göre, Peres mesajında, “Sevgili annenizin vefatı büyük üzüntüyle karşılandı. Kendi deneyimimle, derin yas duygusunu, insanın kendini öksüz kalmış gibi hissetmesini ve kaybınızın yol açtığı sınırsız acıyı çok iyi biliyorum” dedi.

Peres şöyle devam etti:
“Bu yaslı günlerde en içten başsağlığı dileklerimi lütfen kabul buyurunuz. Merhumenin huzur içinde yatmasını ve anısının her zaman değerle yadedilmesini dilerim .”

"ACI VE YAS KRİZLERİ BİR KENARA İTEBİLİYOR"


Ynet haber sitesi, iki ülke arasındaki diplomatik krize atıfta bulunurken, Erdoğan'ın annesinin kaybı nedeniyle İsrail'den gönderilen taziye mesajlarını "Öyle görünüyor ki, acı ve yas en derin diplomatik krizleri bile bir kenara itebiliyor" cümlesiyle verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com