“Krizin sorumlusu AKP iktidarıdır”

“Krizin sorumlusu AKP iktidarıdır”
CHP'li Toprak, Türkiye'de, hem ekonomik hem de siyasi kriz yaşandığını, bu krizin tüm faturasının halka yansıtıldığını ileri sürerek, sürecin tek sorumlusunun AKP iktidarı olduğunu iddia etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'ni (Anadolu OSB) ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay ve bölge temsilcileriyle görüştü.
 
Ziyaretinde partisinin iş adamları, işveren sendikaları ve meslek örgütlerine yönelik yaklaşımını ve çalışma stratejisini anlatan Toprak, Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğini söyledi. Toprak, şunları kaydetti:
 
''Türkiye, hem ekonomik hem de siyasi kriz yaşamakta, bu krizin tüm faturası halka yansıtılmaktadır. Şunu çok net söyleyebiliriz ki bu sürecin tek sorumlusu kesintisiz 10 yıllık AKP iktidarıdır. Yandaşlarını kalkındırırken halkı yoksullaştıran bu iktidarın, artık ülkeyi yönetemez noktaya geldiğini hep birlikte görüyoruz. Bu kriz ancak iktidar değişimi ile çözülebilir.''
 
CHP iktidarında organize sanayi bölgelerine gereken hassasiyeti göstereceklerini, mevcut sorunlarına ivedilikle çözümler getirileceğini ve buralarda faaliyet gösteren ekonominin omurgası olan KOBİ'lere de özel destek ve teşvikler sağlanacağını anlatan Toprak, şöyle devam etti:
 
''CHP İktidarında Kamu ve Hazine arazileri OSB'lere bedelsiz olarak tahsis edilecek, dolayısıyla OSB'ler ve buralarda faaliyet gösterecek, yatırım yapacak KOBİ'lerin ödemeleri gereken arsa-arazi payı bedeli kendilerine uzun vadeli ve ilk 5 yılı geri ödemesiz, düşük faizli işletme sermayesi olarak verilecektir. Bu çerçevede işletme sermayesi araziye değil, üretime yatırılacaktır. Altyapı tümüyle TOKİ tarafından yapılacaktır. Türkiye'de sanayinin lokomotifi OSB'lerdir.''
 
Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay da CHP'nin iş dünyasına yaklaşımından mutlu olduklarını belirtti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com