Krizle mücadele sürüyor!

Krizle mücadele sürüyor!
Monti ve Merkel, akut krizin henüz geçmediğini vurguladı.

İtalya Başbakanı Mario Monti, krizle mücadelenin sürdüğünü, İtalya'nın acil durumunun henüz geçmediğini söyledi. Almanya Başbakanı Angela Merkel de avro krizinin kendilerine eksiklikleri gösterdiğini ifade etti.

İtalya Başbakanı Monti, basın toplantısında, ''(Krizle) Mücadele devam ediyor. İtalya, acil durumu henüz geçmiş değil. Ne Avrupa politikaları açısından bakıldığında ne de kendi iç politikamızdan, rahatlamamız söz konusu olamaz. Mali anlaşmanın imzalanmasından sonra Avrupa Birliği (AB), büyüme politikaları sürecine girecektir'' diye konuştu.

Monti, Merkel ile akut krizin geçmiş gibi göründüğünü ancak rahatlamamaları gerçeği üzerinde durduklarını vurguladı.

Avrupa Birliği maliye bakanlarının bir araya geldiği ''Eurogrup''un başına geleceği iddiaları sorulan Monti, şu anda İtalya ve İtalyan hükümetiyle ilgilendiği yanıtını verdi.

Monti, iki ülke arasında gelecek yaz İtalya'da, hükümetler arası bir zirvenin yapılacağı bilgisini verdi.

Almanya Başbakanı Merkel

Avrupa'yı etkisi altına alan mali borç krizi karşısında, Avrupa'nın belirli bir yolu katettiğini ifade eden Merkel, ''Önümüzdeki yıllarda üstesinden gelmemiz gereken, aşmamız gereken yeni dağlar olacaktır. Yeniden harekete geçmeliyiz. Asla 'Biz bunu yaptık dememeliyiz'. Her ülke çabalamalı'' diye konuştu.

''Avrupa'nın geleceği için başlamış olan çalışmaları, ileri götürmeliyiz'' diyen Alman Şansölyesi, büyüme ve istihdam konularında belirlenen hedeflere varmak için başlatılan çalışmalara İtalya'nın da Almanya'nın da bağlı olduğunu bildirdi.

Merkel, Alman otomotiv devi ile İtalyan otomotiv devinin işbirliğine de değinerek, ''İtalyan ve Alman girişimciler arasındaki işbirliğinden heyecan duyarım. Çünkü şu anda ilişkiler son derece iyi'' değerlendirmesinde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com