Kros Türkiye Birinciliği

Kros Türkiye Birinciliği
Okullararası Kros Türkiye Birinciliği yarışmaları Mersin'de yapıldı

MERSİN (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Okullararası Kros Türkiye Birinciliği yarışmaları Silifke ilçesinde yapıldı.

23 Nisan Kamp Eğitim Merkezi tesisleri yakınında bulunan parkurda gerçekleştirilen yarışmaya, genç kızlar, genç erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler kategorilerinde 16 ilden 72 takımı temsilen 455 sporcu katıldı.

2 bin metre yıldız kızlar takım: 1. Konya Saraçoğlu Toki Mustafa Çetin Ortaokulu, 2. Isparta Halıkent Ortaokulu, 3. Bitlis Hizan Gayda Ortaokulu

2 bin metre yıldız kızlar ferdi: 1. Meryem Özçelik (Isparta Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu), 2. İnci Kalkan (Aksaray Mustafa Yazıcı Ortaokulu), 3. Gamze Ağıl (Aksaray Mustafa Yazıcı Ortaokulu)

3 bin metre yıldız erkekler takım: 1. Eskişehir Şahit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu, 2. Manisa Salihli Taytan Ortaokulu, 3. Muş Mahmut Kemal Ortaokulu

3 bin metre yıldız erkekler ferdi: 1. Erdem Öz (Nevşehir Özel Altınyıldız Koleji),  Murat Yalçınkaya (Ankara Sincan İl Genel Meclisi Ortaokulu), 3. Şirin Karabal (Diyarbakır Vali Cemil Serhatlı Ortaokulu)

3 bin metre genç kızlar takım: 1. Ağrı Kız Teknik Meslek Lisesi, 2. Kayseri Mehmet Akif Ersoy Ticaret Meslek Lisesi, 3. İstanbul Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi

3 bin metre genç kızlar ferdi: 1. Fatma Arık (İstanbul Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi), 2. Pınar Demirtaş (Kayseri Mehmet Akif Ersoy Ticaret Meslek Lisesi), 3. Sümeyye Erol (Antalya Özel Toros Yağmur Anadolu Lisesi)

5 bin metre genç erkekler takım: 1. Erzurum Adnan Menderes Anadolu Lisesi, 2. Ağrı Nurettin Dolgun Endüstri Meslek Lisesi, 3. Gaziantep Abdulkadir Konukoğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

5 bin metre genç erkekler ferdi: 1. Ömer Otı (Erzurum Adnan Menderes Anadolu Lisesi), 2. Abdurrahman Gediklioğlu (İzmir Süleyman Demirel Çok Programlı Lisesi), 3. Enis Korkmaz (Erzurum Spor Lisesi)

Yarışmalarda bazı sporcular baygınlık geçirdi. Sporculara ilk müdahaleyi 112 Acil Servis görevlileri yaptı.

Yarışmalarda dereceye girenlere kupa ve madalyaları, Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar, Atayurt Belediye Başkanı Sedat Yeğiner, Okul Sporları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Aydın Çetin tarafından verildi.

Ferdi sıralamada ilk 6’ya girenlerle takım birincilerinin, 30 Mart-4 Nisan arasında İsrail’de yapılacak dünya şampiyonasına katılacağı öğrenildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
  • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
  • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
  • Çok Okunanlar
      Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
      Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
      E-Posta: info@sansursuzhaber.com