Kros’ta başarılı öğrencilere ödül

Kros’ta başarılı öğrencilere ödül
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Yıldız Erkekler’de Türkiye 1. si olan Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencilerini makamında kabul etti.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Yıldız Erkekler’de Türkiye 1. si olan Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencilerini makamında kabul etti.
Çiftçi, Antalya’da yapılan Yıldız Erkekler 3 bin metrede Türkiye 1. si olan, Yıldız Kızlarda Türkiye 8. si olan Dumlupınar İlköğretim Okulu, Genç Kızlar 3 bin metrede Türkiye 4. sü olan Aysel Selahattin Erkasap Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri, Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Okul İdarecilerini makamında kabul ederek ödüllendirdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa düzenlemiş olduğu 2012 yılı Okul Spor faaliyetleri çerçevesinde 1 Mart 2012 tarihinde Antalya’da yapılan Okullar arası Kros Türkiye 1. liğinde ilimizi temsilen 3000 metrede Türkiye Birincisi, Yıldız Kızlarda Türkiye 8. si olan Dumlupınar İlköğretim Okulu, Genç Kızlar 3000 metrede Türkiye 4. sü olan Aysel Selahattin Erkasap Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri ile ferdi olarak ilk 4’e girme başarısı gösteren Sümeyye Elif Tuna’yı makamında kabul eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, “Elde edilen başarı çok güzel bir başarı hepinizi tebrik ediyorum. Kütahya’yı biz Jimnastikte, Atletizmde 1. olarak hep ön planda düşünmüştük. Geçen haftada Aslı Çakır Alptekin Dünya 3. sü oldu. Arkadan yetişenlerde bu tür başarıları kazanınca bizim bu konuya daha fazla eğilmemiz gerektiğini algılıyorum. Gençlerimiz bu konulara eğimli yolları ve bahtları açık olsun. İnşallah Sümeyye’de Malta’da güzel sonuçlar alır. Kütahya’mızın adını Dünya’da duyurur.” dedi.
Vali Kenan Çiftçi’nin kabulünde İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Okul İdarecileri, Beden Eğitimi Öğretmenleri ve sporcular Sümeyye Elif Tuna, Bekirhan Kabadayı, Emirhan Şahin, Emircan Şahin, Yüksel Kızıltoprak ve Serkan Altun bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com