Ksü’de Mezuniyet Coşkusu

Ksü’de Mezuniyet Coşkusu
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) yükseköğretimlerini tamamlayan 2 bin öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) yükseköğretimlerini tamamlayan 2 bin öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı.

KSÜ Rektörlüğü önünde düzenlenen mezuniyet coşkusu renkli görüntülere sahne oldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene katılan binlerce veli, yıllarca emek vererek yetiştirdikleri evlatlarının mutluluklarına ortak oldu.

Törende konuşan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Türkiye’nin dört bir yanından gelerek eğitim gören öğrencilerin, kentin sosyal yaşamına renk kattığını söyledi. Mezun olan öğrencilerin ülkenin geleceği olduğunu belirten Kocatepe, “Mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Onlar bizim geleceğimiz. Ülkemizin geleceği. Bugün nasıl dünden çok daha iyi bir noktadaysak, bu yıl da mezun olarak çalışma hayatına katacağımız sevgili öğrencilerimizin çabalarıyla ülkemiz gelecekte, bundan çok daha iyi çok daha güzel yerlere gelecektir. Onlara inanıyor ve onlara güveniyoruz.” diye konuştu.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ise üniversitenin misyonunun bilgi öğretme ve insan yetiştirme olduğunu söyledi. Bilgi ve insanın bir araya gelmekle anlam kazanan değerler olduğunu işaret eden Karaaslan, şöyle konuştu:

“Bunlardan Birinin olmaması veya sahih olmaması cehaleti, diğerinin olmaması vahşeti getirmektedir. Bu yüzden bilgiyle yetişen nitelikli insan ve insan odaklı bilgi gerekmektedir. İlmi Çin’de bile olsa aranması, öğrenilmesi gereken bir değer olarak gören medeniyetimizde bilgiyle kemale erme, insan ve toplum için önemli ve öncelikli hedeflerdir. Bu misyon ile hareket eden bir üniversitede bulunuyoruz. Bugün burada büyük bir mutluluğu yaşıyoruz. Dün buraya gelen fidanlar meyve veren ağaçlar haline geldiler.”

Mezuniyetin öğrenciler için hem bir bitiş hem de yeni bir başlangıç olduğunu ifade eden Karaaslan, “Üniversitemizden mezun olan sizler gelecek dönemde hem şahsınız hem de milletimiz için önemli işler yaparak, ülkemizin geleceğine yön vereceksiniz. Sizlerden hayatınızın bundan sonraki döneminde dürüst, üretken insanlar olmanızı bekliyoruz. Eğitimin beşikten mezara kadar süren bir olgunlaşma süreci olduğunu unutmayınız.” diye konuştu.

Karaaslan daha sonra fakülte ve meslek yüksek okulu birincileri ile yaş kütüğüne dönem plaketi çaktı. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, AK Parti Muş Milletvekili Muzaffer Çakar, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, daire müdürleri ve velilerin katıldığı tören, öğrencilerin ant içmesi ve keplerini havaya atmasıyla son buldu.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com