KTÜ'de Yumurtalı Protesto

KTÜ'de Yumurtalı Protesto
Öğrenci Kolektifi üyesi bir grup, kayıt parasını protesto etmek için rektörlük binası önünde yumurta pişirdi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyesi bir grup, üniversitede alınan kayıt parasını protesto etmek için rektörlük binası önünde yumurta pişirdi.Rektörlük binası önünde dün toplanarak çadır kuran ve yaklaşık 5 saat süreyle üniversitede ''kayıt parası'' alınmasını protesto eden öğrenciler, protestolarına bugün de aynı yerde devam etti.

Atmadılar sadece pişirdiler

Pankartlar açan yaklaşık 30 kişilik öğrenci grubu adına basın açıklaması yapan Zübeyde Makar, öğrenci kolektifinin internet sitesine halkın yoğun şekilde destek mesajı gönderdiğini söyledi.

Kayıt paralarını ödemeyeceğiz

Öğrencilerden kayıt parası alınmasının hukuksuz olduğunu savunan Makar, bekleyişlerini sürdüreceklerini belirterek, ''Artık bu paraları ödemeyeceğimizi söyledik. Dün bu konuyla ilgili bir oturma eylemi başlattık. Mücadelemize devam edeceğiz. Bekleyişimizi sürdürürken beslenme ihtiyacımızı da gidermemiz gerekiyor. Önceden yumurtaları atardık. Şimdi ise bir kısmını pişireceğiz bir kısmını da saklayacağız. Burada oturacağız ve kayıt paralarını ödemeyeceğiz. Her zaman rektörün karşısında olacağız'' diye konuştu.

Makar, konuşmasının ardından öğrenci arkadaşlarının getirdiği tüple yumurta pişirdi. Çay da demleyen öğrenciler, çeşitli sloganlar atarak bekleyişlerini sürdürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com