Küçük adaşı Başbakan Erdoğan ile tanışmak istiyor

Küçük adaşı Başbakan Erdoğan ile tanışmak istiyor
Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile aynı ismi taşıyan 11 yaşındaki çocuk, Başbakan Erdoğan ile tanışmak istediğini belirtti

AMASYA (AA) - MURAT ARSLAN - Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile aynı ismi taşıyan 11 yaşındaki çocuk, Başbakan Erdoğan ile tanışmak istediğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hayranı inşaat ustası Zekeriya Erdoğan (45), üçüncü çocuğuna, Recep Tayyip ismini verdi. Ailece Başbakan Erdoğan'ı takip ettiklerini anlatan baba Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mesleği gereği, yaşadığı bölgede iyi bir iş bulamadığı için 1992 yılında Suudi Arabistan'a giderek çalıştığını, dört çocuğundan üçünün de bu ülkede dünyaya geldiğini anlattı.

Üçüncü çocuğu doğduğu sırada Türkiye'de yaşayan babası İsmail Erdoğan'ı (77) arayarak isim konusunda tavsiye istediğini anlatan Erdoğan, "Çocuğumun isminin mutlaka Recep Tayyip olması gerektiğini belirten babam, nedeni olarak da Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'de sağlıktan eğitime kadar birçok güzel iş yaparak Türkiye'yi güçlendirdiğini ve inançlı insanları horlanmaktan kurtardığını anlattı. Benim de büyük ilgi duyduğum Başbakanımızın ismini çocuğuma verdim" dedi.

Erdoğan, "Başbakanımıza sahip çıkmalıyız çünkü o bize ve ülkemize sahip çıkıyor. Allah ona uzun ömrü versin ve onu başımızdan eksik etmesin" ifadelerini kullandı.

- "Büyük adam olunca onun gibi ülkeme hizmet etmek istiyorum"

Küçük Erdoğan ise yerel seçim öncesi Başbakan Erdoğan'ın Amasya'ya gelmesini beklediğini ancak Başbakan Erdoğan gelmeyince büyük üzüntü duyduğunu bildirdi.

Erdoğan, "Adaşım Tayyip amca çok yoruluyor, sesi bile kısıldı. Çok üzülüyorum onun için. Ben de büyük adam olunca onun gibi ülkeme hizmet etmek istiyorum. Ücretsiz ders kitaplarımızı ve ağabeyime tablet bilgisayar verdiği için teşekkür ediyorum. İnşallah benim tablet bilgisayarımı da en kısa sürede gönderir. Onunla tanışmayı çok istiyorum. İsmini taşımaktan da gurur duyuyorum" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com