Küçük Ali'nin adı park'a verildi

Küçük Ali'nin adı park'a verildi
Afyonkarahisar Belediyesi, Milli Takımın ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu "küçük Ali" lakaplı Ali Günçar adına park yaptırdı.

 Afyonkarahisar Belediyesi, Milli Takımın ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu 'küçük Ali' lakaplı Ali Günçar adına park yaptırdı.
Afyonkarahisar Belediyesi, Milli Takım ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu ve 'küçük Ali' diye tanınan Ali Günçar'ın ismini parka verdi. Milli Takım ve Beşiktaş'ta yıllarca futbol oynayan Afyonkarahisar'lı başarılı futbolcunun ismi artık parkta yaşatılacak. Günçar'ın ismi Belediye Meclis kararıyla verildi. Parkın açılışında konuşan Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, belediyenin Ali Günçar'ın ismini parka vererek sahip çıktığını söyledi. Toplumların, kendilerinin adını yükselten evlatlarına sahip çıktığı müddetçe yükseleceklerini belirten Vali İmga, Afyonkarahisar'ın başarılı ve değerli kişilere sahip çıkmaya devam edeceğini bildirdi. Günçar'ın ismini parka veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Belediye Meclisi üyelerini teşekkür eden İmga, 'İnanıyorum ki bu tür olaylar gençlerimizi motive edecektir. Ben Afyonkarahisar'dan daha nice Ali Günçar ve değerli insanlar çıkacağına inanıyorum' dedi.
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise kürsüye üzerine siyah - beyaz forma giyerek çıktı. Başkan Çoban, üzerindeki formanın Ali Günçar'ın Beşiktaş'ta oynarken giydiği 4 numaralı forma olduğunu hatırlattı. Başkan Çoban, Günçar'ın bu formayı, başkan seçildiğinde hayırlı olsun ziyaretine gelişinde hediye ettiğini söyledi. Günçar'ın, Afyonkarahisar'ın yetiştirdiği güzide bir futbolcu olduğunu dile getiren Çoban, Günçar'ın ayrıca zeki, çevik ve akıllı bir sporcu olduğunu belirtti. Afyon'un ismini en iyi şekilde temsil etmiş ve tanıtmış değerli insanların isimlerini yaşatma düşüncesi içerisinde olduklarını aktaran Çoban, bu davranışlarının gençlere örnek olması temennisinde bulundu.
7 bin 500 metrekarelik parkta yeşil alan ve ağaçlıkların yanı sıra, oyun alanları ve spor sahaları bulunduğu aktaran Çoban, 'Göreve geldiğimizde 19 parkın yapımına başladık. Kısa sürede 8 parkı bitirerek hizmete açtık. Geriye kalan 29 bin metrekarelik 11 parkı da kısa sürede halkımızın hizmetine açacağız. Şehir merkezine 2 kilometrelik mesafede olan 1 milyon 100 bin metrekarelik bir alanda da yeşillendirme çalışması başlattık. İnşallah burası şehrin oksijen deposu olacak. Afyonkarahisar'da 80 yıl boyunca yapılmamış ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmasını 5 yıllık görev süremizde yapacağız' dedi.
Yunanistan'da 60 bin seyirciye karşı oynadığı maçta dahi bu kadar heyecanlanmadığını dile getiren Milli Takım ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ali Günçar, insan yerine konularak isminin parka verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 'Allah'ta onları mutlu etsin' diyen Günçar, 'Ben, burada doğdum, burada büyüdüm. Buranın ekmeğini yedim. Vefa borcumu ödemek için buraya yatırım yaptım. Kurduğun spor okulunda 4 yılda Afyonkarahisarspor ve Türk futboluna yetenekli futbolcular kazandırdım. Vefa borcumu yavaş yavaş ödüyorum ve ödemeye devam edeceğim.' dedi. Günçar, ismini parka verdikleri için Belediye Başkanı Çoban ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti.
Eşrefpaşa mahallesi muhtarı Kamil Yamaç'ta, Belediye Başkanı Çoban'ın Milli futbolcu Ali Günçar'ın ismini mahallelerindeki parka vererek mahalle halkını onur'a ettiğini söyledi. Konuşmaların ardından parkın açılışını Vali İmga, Belediye Başkan Çoban, Milli futbolcu Ali Günçar ve davetliler birlikte yaptı. Daha sonra Vali İmga ve beraberindekiler parkı gezdi. Açılışa çok sayıda davetli ve mahalle sakini katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com