Küçük başkan talimat yağdırdı

Küçük başkan talimat yağdırdı
Kütahya’nın Simav ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Belediye Başkanı Kasım Karahan’ın koltuğuna oturan Gülizar Eren İlköğretim Okulu 8/B sınıfının 246 numaralı öğrencisi İpek Özdemir talimatlar yağdırdı.

Kütahya’nın Simav ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Belediye Başkanı Kasım Karahan’ın koltuğuna oturan Gülizar Eren İlköğretim Okulu 8/B sınıfının 246 numaralı öğrencisi İpek Özdemir talimatlar yağdırdı.

Okul bahçesindeki beton zeminin kaldırılarak yerine kilitli beton parke isteyen Özdemir hemen bitişikteki Osmanbey Ortaokulu'nun çevreye zehir saçan bacasına filtre takılması için Zabıta Müdürü Selahattin Demirel’e talimat verdi. Simav’da bazı okulların da kendi okulları gibi jeotermal enerji ile ısınmasını talep eden küçük başkan, kendi okuluna ses düzeni ve spor salonu, ayrıca basket sahasına pota yapımı için kurum amirlerine talimatlar yağdırdı. Belediye Başkanı Kasım Karahan’ın 4 yıldır aralıksız bir şekilde her sabah yaptırdığı günaydın anonsundan olumlu yönde etkilendiklerini kaydeden küçük başkan, yarınki 23 Nisan anonsunun kendi adına yapılması için yanına çağırdığı anons görevlisine talimat verdi.

Belediye Başkanı Kasım Karahan’ın eğitime verdiği desteklerden çok memnun kaldıklarını ifade eden küçük başkan Özdemir Simav halkının da başkanın çalışmalarından çok memnun olduğunu, ancak yapılanları yeterli görmediklerini bildirdi. Jeotermal ile ısınmayan 4 mahallenin de temiz ve ucuz enerjiden yararlanmasını isteyen küçük başkan Özdemir, Allah’ın bir lütfü olan jeotermal enerjiden Simav’ın elektrik üretimi için düğmeye basmasını talep etti. Belediyenin son dört yılda gerçekleştirdiği parklar sayesinde ilçede yeşil alanların artmasının hem kendileri hem de vatandaşlar tarafından takdirle karşılandığına vurgu yapan küçük başkan Özdemir talimatlar yağdırdığı belediye birim amirlerinden talepleriyle ilgili kendisine bilgi vermeleri için telefon numarasını vermeyi de ihmal etmedi.

Küçük başkan Özdemir’in taleplerini not alan Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan dört yıllık icraatlarını anlattı. Bazı okulların jeotermal enerji ile ısınmasına karşın bazılarının ısınmamasının kendilerinden değil okulların ve ilgili kurumun ödenek yetersizliğinden kaynaklandığına vurgu yapan Başkan Karahan, okullara jeotermal enerji verirken belediye adına belli oranda katılım payı aldıklarını kaydetti. Jeotermalden halen yararlanmayan okulların mevzuattan kaynaklanan mazeretler yüzünden bu katılım payını vermek istemediklerini dile getiren Başkan Karahan, “Biz şimdi jeotermal enerji verdiğimiz okullarımızdan katılım payı alırken diğerlerinden almamak adalete sığmaz. Katılım payını ödemeye razı olan okullarımız için hiçbir sorun yok. Enerjilerini hemen verebiliriz” dedi.

Simav’da dört yıl önce görevi devir aldıklarında jeotermal enerji ile ısınan mahalle sayısının 5 olduğunu, şimdi jeotermalli mahalle sayısının 13’e yükseldiğini dile getiren Başkan Karahan, son dört yılda 30 milyon liralık yatırım gerçekleştirdikleri jeotermalden yararlanmayan 5 mahalleye 2014’de enerji vermek suretiyle Guinnes Rekorlar kitabına girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Simav’ın tükettiği elektriği jeotermal enerji ile üretmek için çalışmalar yaptıkları ve bu kapsamda birisi Denizli, diğeri de Almanya olmak üzere temaslarda bulunduklarını kaydeden Başkan Karahan, belediye olarak jeotermalden elektrik üretmeye kararlı oldukları, bunun için de önümüzdeki günlerde Almanya’dan gelecek bir heyetin yolunu gözlediklerini bildirdi. Belediye olarak eğitime çok büyük destekler verdiklerini ifade eden Başkan Karahan şunları söyledi:

"Amacımız geleceğimizin teminatı siz gençlere yaşanabilir bir Simav bırakmaktır. Bunun için de şehir merkezinde Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere çeşitli faaliyetlerimiz devam ediyor. Ayrıca tüm Simav halkının 365 gün yararlanabilmesi için fuar alanımızda kalıcı yatırımlar yapıyoruz. 20 yıldır hizmet götürülmeyen mahallere hizmet götürdük. Biz vatandaşa hizmeti ibadet kabul eden bir felsefeyi benimsiyoruz. En büyük hedefimiz sağlıklı bir neslin yetişmesi için çaba sarf etmek. İşte bunun için de eğitime geçmişte verdiğimiz desteği bundan sonra da artırarak devam ettirmek istiyoruz. Bu yüzden bu gün sizin bizden istemiş olduğunuz taleplerinizi bir emir kabul ediyor ve onları bütçe imkanlarımızın elverdiği ölçüde en kısa sürede yerine getirmek için çaba sarf edeceğiz.”

Öğrencilerden özellikle Simav’ın Cadde ve sokaklarının temiz tutulması yönünde destek beklediklerini ifade eden Başkan Karahan, “Siz öğrenci kardeşlerimizi belediyemize sadece böyle özel günlerde değil başka zamanlarda da bekliyoruz. Sizin önerileriniz bizim için emir niteliğindedir. Bunun bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com