'Küçük Emin' hayal ürünüymüş!

'Küçük Emin' hayal ürünüymüş!
Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, kendisnin küçüklüğünün de bir sahnede yer aldığı dönem dizisi Ben Onu Çok Sevdim'i eleştiren yazısı ile okuyucusuyla buluştu.

Sansayonel dizinin yankıları sürmeye devam ediyor. Son olarak 'Küçük Emin'in 'Büyüyünce komitacı olacağım' repliğiyle boy gösterdiği sahne, bizzat muhattabı olan Çölaşan'ı kızdırdı.

'Hayal ürünü' dediği sahne ve dizinin geri kalanıyla ilgili memnuniyetsizliğini anlatan Emin Çölaşan'ın yazısından ilgili bölüm:

Sevgili okuyucularım, hayatımda ilk kez önceki gece bir televizyon dizisinin bir
bölümünü izledim… Çünkü dizi izlemek gibi bir alışkanlığım hiçbir zaman olmadı. Peki
dizinin o bölümünü niçin izledim?
İnternet sitelerine görüntüsüyle birlikte bir haber düşmüştü. Ben küçük bir çocuğum ve dedem Refik Şevket İnce ile birlikte Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ı Çankaya’da ziyaret edip elini öpüyorum. Bayar bana soruyor:
- Emin, büyüyünce ne olacaksın?
- Komitacı olacağım efendim!
Bayar ve dedem gülmeye başlıyorlar, Celal Bayar bana yanıt veriyor:
- Komitacının torunu da elbette komitacı olur! Ama üzülme, komitacı olamazsan (kendi
şivesiyle) gazatacı olursun…
Sonra yanındakilere dönüyor:
- Şu kerataya çikolata verin de biraz kilo alsın!
Topuk selamı verip yanından ayrılıyorum! Sahnemiz bu kadar.
* * *
Biri dışında tümüyle hayal ürünü olan böyle bir sahneyi diziye niçin koyduklarını anlamadım ama -hafif geçirme bile olsa- yine de hoşuma gitmedi değil… Çünkü ilk kez bir televizyon dizisinde ismim geçti, ünlü olmaya doğru yeni bir adım atmış oldum!
Hayal ürünü diyorum çünkü böyle bir sahne yaşanmadı. Dedem (annemin babası) Refik Şevket İnce, Demokrat Parti’nin hem ilk kurucularından, hem de Bayar ve Menderes’in en yakın siyaset arkadaşlarından biri. 1955 yılında vefatına kadar hep siyasetin ve olayların içinde. 1920 yılında kurulan ilk Meclis’te Saruhan (Manisa) milletvekili, 1921 yılında Atatürk’ün o zamanki adıyla Adliye Vekili, sonraki yıllarda yeniden milletvekili.
1950 yılındaki ilk Demokrat Parti iktidarında Bayar Cumhurbaşkanı, Menderes Başbakan, dedem Milli Savunma Bakanı oldular.

Emin Çölaşan'ın köşe yazısının devamını buradan okuyabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com