”Küçük esnaf iş yapamaz hale geldi”

”Küçük esnaf iş yapamaz hale geldi”
Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk, küresel ekonomik krizin etkilerinin Ramazan ayında da devam ettiğini söyledi. Ramazan ayında esnafın işlerinin açılmasını beklediklerini ancak şuana kadar bir hareketlenme görülmediğini b

Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk, küresel ekonomik krizin etkilerinin Ramazan ayında da devam ettiğini söyledi. Ramazan ayında esnafın işlerinin açılmasını beklediklerini ancak şuana kadar bir hareketlenme görülmediğini belirten Öztürk, büyük alış veriş merkezlerinin esnafı bitirdiğini ifade etti.
Esnafın büyük alışveriş merkezleriyle rekabet edemeyeceğini krizle birlikte esnafın işlerinin kötüleştiğini kaydeden Sadettin Öztürk, “Büyük alış veriş merkezleri ile krizin etkilerini kapanan iş yeri sayısından da anlayabiliriz”dedi.
Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk, son üç yılda kapanan işyeri sayısında yüzde yüzlük artış yaşandığını belirterek, “Küçük esnafı kent merkezlerinde açılan büyük alışveriş merkezleri bitirdi. Özellikle bakkal esnafımız bu marketlerden olumsuz etkilendi. Büyük alış veriş merkezleri esnafı yaşama imkanı vermiyor. Bu marketlerin şehir dışında kurulması gerekiyor. Uşak'ta şuanda 5 büyük alışveriş merkezi var. Buralarda giyimden, yiyeceğe kadar her türlü ürün satılıyor. Bu nedenle esnaf iş yapamaz hale geliyor. Büyük alışveriş merkezleri kazandıkları parayı da burada harcamıyor. Esnaf olarak bu sorunun çözümlenmesini istiyoruz. Siyasilere uzun yıllardan bu yana bu sorunu anlatmamıza rağmen bir sonuç alamadık. Büyük alış veriş merkezleri açılmaya devam ederse küçük esnaf tamamen yok olacak. Hiç değilse bir sınırlama getirilmelidir”
Ramazan ayı gelmesine rağmen esnafın işlerinin açılmadığını çok sayıda esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığını kaydeden Sadettin Öztürk, “Krizin etkilerinin azaldığı söyleniyor ama henüz bu durum esnafa yansımadı. Esnaf olarak krizin bitmesini en çok biz istiyoruz. Önümüzdeki yılın esnafa nefes aldıran bir yıl olmasını temenni ediyoruz”diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com