Küçük kız dereye mi düştü?

Küçük kız dereye mi düştü?
Kozan'da dereye düşerek kaybolduğundan şüphe edilen Menekşe Yıldırım'ın bulunması için 2 gün önce başlatılan arama çalışmalarından sonuç alınamadı.

Kozan'ın Işıkkaya Köyü'nde, iki çocuk annesi Neslihan Yıldırım'ın (30), ağaçları sulamak için bahçeye giderken yanında götürdüğü 2 yaşındaki kızı Menekşe'nin kaybolması üzerine, Zamantı Nehri'ne dökülen Fıngırı Deresi'ne düştüğü şüphesiyle, Sivil Savunma, Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri ve köylülerin de katılımıyla 2 gün önce arama başlatılmıştı.

Aramaların, sonuç alınamayınca ekipler tarafından durdurulduğu, ancak köylüler tarafından ara ara sürdürüldüğü belirtildi.

Baba Azam Yıldırım, Işıkkaya Köyü'nde evleri bulunmasına rağmen, hayvancılık ve bahçe işi yaptıkları için yılın büyük bölümünü Zamantı Nehri kıyısındaki mülklerinde sürdürdüklerini söyledi.

Olay günü, eşinin ağaçları sulamak için bahçeye gittiğini belirten Yıldırım, ''Karım burada hem sulama hem de içmek ve diğer bazı ihtiyaçlarımız için dereden su alırken, yanında götürdüğü 2 yaşındaki kızım kaybolmuş. Karım, çocuğun dereye düştüğünü görmemiş ama biz düştüğünü düşünüyoruz. Yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı. Çalışmalara katılan ekiplere teşekkür ediyorum. Umudumuzu koruyoruz. Allah'tan ümit kesilmez'' dedi.

6 aylık hamile olduğu öğrenilen anne Neslihan Yıldırım da dere kıyısına kızları Merve (5) ve Menekşe (2) ile gittiğini söyledi.

Bidonlara su doldurduktan sonra geriye döndüğünde kızı Merve'nin yanında olmadığını fark ettiğini anlatan Neslihan Yıldırım, ''Dere boyunca Zamantı Nehri'ne kadar baktım ama göremedim'' diye konuştu.

Işıkkaya Köyü Muhtarı Mehmet Bolat da küçük kızın kaybolduğunu öğrenince Kozan Kaymakamlığı'nı arayarak yetkililere bilgi verdiğini söyledi.

Bunun üzerine gelen ekiplerce dere yatağının tamamen tarandığını anlatan Bolat, şöyle dedi:
''Ekipler arama çalışmalarını sonlandırdı. Çocuğun dereye düştüğü sanılan yer ile Zamantı Nehri arasında 100 metrelik mesafe var. Biz çocuğun Zamantı Nehri'ne sürüklendiğini düşünüyoruz. Kendi imkanlarımızla arama çalışmalarını sürdüreceğiz.''

Sivil Savunma Müdürlüğü yetkilileri de 2 gün süresince küçük kızın suya düştüğü ileri sürülen Fıngırı dere yatağının iş makinesi yardımıyla değiştirildiğini, 6 dalgıç ve 15 dağcıdan oluşan ekiplerle kendilerine yardımcı olan 15 jandarma ve çok sayıdaki köylünün katılımı ile yapılan aramadan, sonuç alınamadığını belirtti. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com