Küçük Ustalar

Küçük Ustalar
Başaran Yıldız İlk Öğretim Okulu Müdür Yardımcısı Nuran Altunseven, sağlıklı ve temiz beslenmeyle ilgili ayrıca küçük yaşlarda meslek tanıtımları çerçevesinde Başaran Yıldız İlk Öğretim Okulu ana sınıf öğrencilerini İnci Pastaneleri imalat servisine götü

Başaran Yıldız İlk Öğretim Okulu Müdür Yardımcısı Nuran Altunseven, sağlıklı ve temiz beslenmeyle ilgili ayrıca küçük yaşlarda meslek tanıtımları çerçevesinde Başaran Yıldız İlk Öğretim Okulu ana sınıf öğrencilerini İnci Pastaneleri imalat servisine götürerek, öğrencilerin kavrayabileceği şekilde yetkililerden bilgi aldı.
Başaran Yıldız İlk Öğretim Okulu Müdür Yardımcısı Nuran Altunseven, sağlıklı ve temiz beslenmeyle ilgili ayrıca küçük yaşlarada meslek tanıtımları çerçevesinede Başaran Yıldız İlk Öğretim Okulu ana sınıf öğrencilerini İnci Pastaneleri imalat servisine götürerek öğrencilerin kavrayabileceği şekilde yetkililerden bilgi aldı.
15 kişilik bir öğrenci grubu ile İnci Pastaneleri imalat servisine gelen Nuran Altunseven gezi amaçlarını şöyle açıkladı:''Bizler meslekleri tanımak ve ana sınıf öğrencilerimize tanıtmak amacıyla bu tür geziler yapıyoruz. İnci Pastanelerini tercih etmemizdeki neden ise çocuklarımızın çok sevdikleri pasta, çikolata ve dondurma gibi gıdaların nasıl yapıldığını onlara göstermektir. Aynı zamanda bu tür gıdaların yapım aşamalarında ise temizliğe ve hijyene gereken önemin verilmesi gerektiğini çocucuklarımıza anlatıyoruz.''
İnci Pastaneleri ortaklarından Cemil Arkaç eşliğinde çocuklar pasta yapım aşamalarını öğrendi. Daha sonra ustalar eşliğinde çocuklarda küçük pastalar yaptılar ve yaptıkları bu pastaları ailelerine götürmek üzere paketlediler.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com