Küçükali'yi Ömer Çelik istifa ettirdi

Küçükali'yi Ömer Çelik istifa ettirdi
Feyzi İşbaşaran, Tekin Küçükali'nin Kızılay Genel Başkanlığı'ndan istifası konusunda, twitter üzerinden çarpıcı iddialarda bulundu.

İşbaşaran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in isteklerini yerine getirmediği için Küçükali'den istifasını istediğini ileri sürdü. Küçükali, geçen cuma Erdoğan ile Dolmabahçe Sarayı'nda yaptığı görüşmenin ardından istifa ederek, Trabzon'daki köyüne gitmişti. AKP eski milletvekili İşbaşaran, tweeter'daki hesabında, Küçükali ile Çelik arasında ilk anlaşmazlığın Adana Kızılay Şube Başkanı konusunda çıktığını ifade etti. İşbaşaran, hesabında, iddialarını 8 maddede şöyle yazdı:

1. 25 yıl önce Tekin Küçükali, ANAP İstanbul yönetimindeydi. Yardımcısı Ahmet Akar da Pendik ilçe başkanımızdı.
2. 7 yıl önce Tayyip Bey, Tekin Küçükali'yi Kızılay Genel Başkanı yaptı. Tekin Bey de, Ahmet Akar'ı başkan yardımcısı yaptı.
3. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik Tekin Bey'i arıyor. “Kızılay Adana Şube Başkanı'nı görevden al” diyor ve bir isim öneriyor.
4. Tekin Bey, “Benim en iyi şube başkanım. Neden görevden alayım bunu yapamam” diyor. Ömer Çelik'ten ağır sözler tabii.
5. Tekin Bey bu seçimlerde aday olmak istiyor. Ömer Çelik engelliyor. Olay devam ediyor. Ömer çelik tekrar ısrar ediyor. Tekin Bey yine yapmıyor.
6. Son Somali yardımlarındaki Tekin Bey'in duruşu da iyi kullanılıyor. En yakın adamı Ahmet Akar, Ömer ile Başbakan ile görüşüyor.
7. Ömer Çelik Ahmet Akar ile ekipleşiyor. Ahmet, “ağabey” dediği Tekin Bey'i arkadan vuruyor.
8. Başbakan geçen cuma günü İstanbul'da Tekin Bey'i çağırıyor. “İstifa et” diyor. Ve istifa etti. Şimdi Ahmet, Genel Başkan olacak. Olay bu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com