Küçüklerden Büyük Projeler

Küçüklerden Büyük Projeler
Kütahya Fuat Paşa İlköğretim okulunda dün 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı görsel sanatlar, teknoloji tasarım ve fen ve teknoloji sergisi ile geleneksel pilav şenliği düzenlendi.

Kütahya Fuat Paşa İlköğretim okulunda dün 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı görsel sanatlar, teknoloji tasarım ve fen ve teknoloji sergisi ile geleneksel pilav şenliği düzenlendi.
2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı görsel sanatlar, teknoloji tasarım ve fen ve teknoloji sergisinin açılış törenine Kütahya Halk Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, Eğitim-Bir Sen Başkanı Kamil Uçan ile çok sayıda öğretmen ile birlikte öğrenci velileri katıldı. Açılış töreninden önce öğrenciler tarafından folklor gösterisi gerçeklerşitildi.
Folklor gösterisinden sonra 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı görsel sanatlar, teknoloji tasarım ve fen ve teknoloji sergisinin açılış kordelasını Kütahya Halk Eğitim Müdürü ve Kılıçarslan Lisesinin Müdürü kesti. Fuat Paşa İlköğretim Okulunda okuyan 6'ncı, 7'nci ve 8'inci sınıf öğrencilerinin yıl boyunca yapmış oldukarı projelerin sergilendiği 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı görsel sanatlar, teknoloji tasarım ve fen ve teknoloji sergisinde ilginç projelerin yer aldığı gözlendi.
Fuat Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Davut Ezen öğrenci projeleri ile ilgili bilgi vererek konuşmasını şöyle sürdürdü: '200-2010 eğitim öğretim yılı içerisinde 6-7 ve 8'inci sınıfta okuyan öğrencilerimizin yapmış oldukları projeleri sergiliyoruz. Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak için böyle projelerin gelişmesi için okul yönetimi olarak gereken çalışmaları yapıyoruz. Öğrenciler tarafından ypılan projeleri ön elemeden geçiriyoruz, sergilenmeye değer projeleri katılımcılara tanıtıyoruz. 10 ile 13 yaşları arasında olan çocuklarımızın yaptığı projelerin birçocuğu gerçekten yaşlarının üstünde bir başarı olarak görüyoruz ve çocuklarımız gelişmesi için onlara rehber oluyoruz'.
2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı görsel sanatlar, teknoloji tasarım ve fen ve teknoloji sergisinde yaklaşık olarak 20 projenin sergilendiğini belirtti.
Projeler arasında en çok ilgi çeken ise dikiz aynalı güneş gözlüğü oldu. Gözlüğü takan kişi gözlüğün yanına iliştirilen küçük aynalar yardımıyla arka tarafıda görme olanaığa sahip oluyor.
Kola kutularından çalgı aletleri yapımı, uzaktan kumanda ile bavulların taşınması, tarlaların elektronik çit yardımıyla kuşlardan korunması, aynalar yardımıyla zik zaklı kutularda bile karşı tarafının görünmesinin sağlanmas ve öğrencilerin yapmış oldukları resimler de sergilendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com