Küçüklerden büyüklere panel

Küçüklerden büyüklere panel
Trafik bilincinin artması ve trafik kazalarının yaşanmaması için toplumu bilinçlendirmek amacıyla yapılan projelerden bir tanesi daha hayata geçti.

Trafik bilincinin artması ve trafik kazalarının yaşanmaması için toplumu bilinçlendirmek amacıyla yapılan projelerden bir tanesi daha hayata geçti.
Bu projede trafik bilinçlenmesi ile ilgili panel düzenlendi. Bu panel bildiğimiz panellerden biraz farklı. Çünkü bu panelde ana okulu öğrencileri anne ve babalarına trafik bilinçlenmesi ile ilgili panel verdiler.
Kütahya Toplu Konut İdaresi Anaokulu ve Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği panel etkinliğinde Anaokulu öğrencileri büyüklerine panel verdi. Ayşe Sıla Akar, Ebrar Olgun, Yusuf Tetik, Bengisu İpek, Vechi Sakızoğlu isimli anaokulu öğrencileri büyüklerine trafik kuralları ile ilgili genel bilgi verdi.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Yardımcısı Kezban Erdoğan gazetemize yaptığı açıklamada ülkemizin kanayan yarası olan trafik terörüne her yıl 10 bin kişinin kurban verildiğine dikkat çekerek şunları söyledi. “Her yıl 200 bin yaralı ve 15 milyon liralık oluşan bu acı verici tablo karşısında içimiz yanıyor. Bizde Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi olarak bu konuya farklı bir bakış açısı getirmeye, bu konuda farkındalık oluşturmaya ve insanların dikkatini trafik kurallarına çekmeye çalışıyoruz. Biz bu noktada trafik kurallarına uyarak uygar insanlar olalım diyoruz. Burada büyükler hep kurallardan bahsediyordu ancak çok etkili olmuyordu. Biz büyüklere küçükler tarafından kuralları hatırlattık. Etkili olduğunu düşünüyorum” dedi.
Proje koordinatörlerinden okul öncesi öğretmeni Selcan Kurnaz ise son günlerdeki trafik kazalarındaki artışa dikkat çekebilmek için bu paneli düzenlediklerini söyledi. Kurnaz sözlerini şöyle sürdürdü : “Bizde çocuklarımızla birlikte trafik duyarlılığını kazandırmak, trafik kurallarına uymak, uymayanları uyarmak amacıyla böyle bir panelde bulunmaktayız. Duyarlılık kazandırmak çok önemli. Umarım yararı olacaktır” dedi.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi'nde düzenlenen panele Kütahya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Güven, okul müdürleri, anaokulu öğrenci velileri ve liseli öğrenciler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com