"Küçülen bir 'Kütahya' istemiyoruz"

"Küçülen bir 'Kütahya' istemiyoruz"
Büyük Birlik Partisi (BBP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Suat Okdelen yaptığı açıklamada Kütahya'nın cazibe merkezi haline gelidiğini söyleyenlerin hangi keriterlere göre bu kanıya vardıklarını merak ettiklerini belirterek;"Kütahya, küçüldükçe küçülüyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Suat Okdelen yaptığı açıklamada Kütahya'nın cazibe merkezi haline gelidiğini söyleyenlerin hangi keriterlere göre bu kanıya vardıklarını merak ettiklerini belirterek;'Kütahya, küçüldükçe küçülüyor ama halen Kütahya'nın kalkınmışlık sıralamasında, ekonomide ve yatırımlar sıralamasında sayılı iller arasında yerini aldığını iddia edenler var' dedi.
Seçim öncesi verilen sözlerin seçim sonrasında unutulduğunu belirten Okdelen, seçim öncesinde Kütahya ile ilgili güzel sözler sarf edenlerin şimdi ise sessizliklerini niçin koruduklarını anlayamadığını söyledi.
Kütahya ve Kütahyalı için birliktelik sözü veren vekillerin küçülen Kütahya ile ilgili olarak bir araya gelip ortak bir çalışma yapmaları gerektiğini kaydeden Okdelen , konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Kütahya ve Kütahyalının küçülmesi, yatırımların istenen seviyede olmaması, göç veren kentler arasında ilk sıralarda yer alan Kütahya gerçeğini beraberinde getiriyor. Şimdi kulaklarım duyar gibi oluyor Kütahyalı soruyor hakkettiğimiz ilgiyi, yatırımı ve hizmeti ne zaman alacağız? Vekiller Kütahya'ya sahip çıkmalı ve Kütahyalının sorunlarını çözmek için çalışmalı.'
23.dönem seçimleri öncesinde süslü vaatlerle vatandaştan oy alan partilerin temsilcileri olan vekillere Kütahyalı vatandaşların sitemli olduğunu belirten Kütahya Büyük Birlik Partisi Merkez İlçe Başkanı Suat Okdelen, önemli yatırımlardan nasibini alamayan Kütahya'nın sıkıntı çektiğini savunarak;'TBMM'ye gönderilen vekillerin bir araya gelerek ortak bir çalışma yapmaları grekiyor' dedi.
Kütahyalı vatandaşların yatırımlardan yoksun kalmak istemediğini ve elinde bulunan yatırımları da kaybetmek istemediğini özellikle belirten Okdelen konuşmasını şöyle sonlandırdı:
'Büyük Birlik Partisi olarak vekillerimiz başta olmak üzere, tüm sivil toplum örgütlerini, partileri, dernekleri bir arada görmek ve Kütahya için çalışmaya davet ediyoruz.. Küçülen bir Kütahya olmak istemiyoruz. Kütahya'nın sahibiyiz diye meydanlarda konuşanlar, Kütahya ve Kütahyalının emaneti bizim boynumuzda diyenleri göreve davet ediyoruz' şeklinde açıklamalarda bulunarak Kütahya'nın gelişmesi ve yükselmesi için bütün kesimlerin birlikte hareket etmesi grektiğine vurgu yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com