Kudret Tandoğan, Zeki Bayır'ı suçladı

Kudret Tandoğan, Zeki Bayır'ı suçladı
Tavşanlı'da, Berberler ve Kuaförler Odası’nın seçimleri yaklaştıkça adaylar arasındaki karşılıklı söylemler sertleşmeye başladı.

Kudret Tandoğan, Zeki Bayır’ın açıklamalarına sert bir dille yanıt verdi. Tandoğan, “Odamızın soruşturma geçirmesine sebep olan kişi Zeki Bayır’dır “ dedi. 

Yaklaşan oda seçimler öncesinde Berberler ve Kuaförler odasına talip iki taraf arasında hava ısınmaya başladı. Başkan adayı Zeki Bayır’ın basın toplantısında ki konuşmalarına cevap veren Kudret Tandoğan, bazı belgeler göstererek dönemin genel sekreteri Bayır’a yüklendi.
Soruşturma geçirdikleri konuların çarpıtılarak anlatıldığını dile getiren Tandoğan, “Biz soruşturma geçirmedik demiyoruz. Ancak gece 24:00’de konfederasyon istifamızı aldı” sözlerine de katılmak mümkün değildir. Bizler odamızın yıpranmaması için karar aldık. Bu konunun canlı şahidi mevcut başkan Cezmi Sarı’dır” diye konuştu.

2011’de yapılan genel kurul tutanaklarını göstererek açıklamalarına devam eden Kudret Tandoğan, “Bu odanın soruşturma geçirmesine sebep olan kişi de Zeki Bayır’dır “ diyerek çarpıcı açıklamalarına devam etti. Tandoğan, “Zeki Bayır, uzun yıllar odamızın genel sekreterliğini yapmıştır. 31.05.2011 tarihli genel kurul toplantısından okuyorum. 'Zeki Bayır söz aldı. Tarifeleri iki taksitte sattıklarını parayı yöneticilerin topladığını ve kendisine para gelmediğini bildirdi' deniliyor. Buradan sesleniyorum tarihler belli kimlere tarife verdin. Kimlerden para aldın açıkla. Belgeler burada“ diye konuştu.

Konfedarsyona yapılan şikayeti de değerlendiren Kudret Tandoğan, kendisini şikayet edenlerin kendi yönetiminden isimler olduğunu kaydederek bu konun alınması gereken bir belge nedeniyle yaşandığını ifade etti.

Tandoğan, açıklamasına geçmiş dönem hesap raporlarını göstererek bakanlık soruşturmasının devam etmediğini, seçimler öncesinde bu tür açıklamaların esnafı da rahatsız ettiğini belirterek “Artık esnafımız oda seçimlerinden illallah etti. Türkiye çapında bir değeri olan adamız ne hale geldi. Esnafımız rahatsız. Bundan sonra avukatlarımız aracılığı ile hukuki işlem başlatarak bu konulara son noktayı koyacağız" ifadelerini kullandı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com