Kuduz tilki paniği

Kuduz tilki paniği
Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı İkibaşlı köyü, kuduz vakası tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı.
Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı İkibaşlı köyü, kuduz vakası tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı. 
     Emet Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Işık,  8 Haziran'da, ilçe merkezine 22 kilometre uzaklıktaki İkibaşlı köyünde köpeklerle boğuşan tilkinin, bir kişi tarafından sopayla telef edilip gömüldüğünün kendilerine bildirildiğini söyledi. 
     Köye giden ekiplerce tilkinin gömüldüğü yerden çıkarıldığını belirten Işık, gövdesinden ayrılan hayvanın başının laboratuvar incelemesi amacıyla Ankara'nın Etlik semtindeki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü'ne gönderildiğini bildirdi. 
     Işık, laboratuvarda yapılan incelemede, tilkinin kuduz olduğunun tespit edildiğini anlatarak, ''İkibaşlı köyümüz 6 ay süresince karantinaya alındı. 
Bunun yanı sıra Emet ve Tavşanlı ilçelerine bağlı tüm yerleşim birimlerinde önlemler aldık ve evcil hayvanların aşılanması çalışmalarına başladık'' dedi. 
     Karantina uygulaması ve diğer önlemlerin titizlikle sürdürüldüğünü dile getiren Işık, konuyla ilgili olarak çevredeki yerleşim birimlerinde vatandaşlara uyarıda bulunduklarını sözlerine ekledi. 
     
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com