Küfürcü vekile en hafifinden ceza

Küfürcü vekile en hafifinden ceza
AKP küfür eden vekiline sadece uyarı cezası verdi

AKP Disiplin Kurulu kadın gazetecilere küfür eden Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'a sadece uyarı cezası verdi. Meclis bahçesinde uyurken fotoğraflarını çeken gazetecilere kızan Aslan kadın gazetecilere, “Ben sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam, ‘bunların gerçeği bu’ diye.. Ahlaksız olurum değil mi?diyerek hakaret etmişti.

Haber duyulunca gelen tepkiler üzerine disiplin kuruluna sevkedilen Aslan için komik denebilecek bir karar çıktı. AKP kurulu Aslan'a en hafif cezayı verdi. Temmuz ayında gerçekleşen olayın ardından Meclis’in tatile girmesi üzerine Grup Disiplin Kurulu kararı da gecikti. Disiplin kurulu dosya üzerinde çalışmalarını tamamladı. Dosyada uyaı cezası talebi olduğu için daha fazla bir ceza verilemediği söylendi. Kararın önümüzdeki günlerde Zeyid Aslan’a tebliğ edileceği kaydedildi.

KAMER GENÇ'E KÜFÜR ETTİĞİNDE DE CEZA VERİLMEMİŞTİ

AKP’li Aslan daha önce de CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e Meclis Genel Kurulu’nda küfür etmesiyle gündeme gelmişti. Genç’e yönelik küfürleri nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nda “kınama” cezası alan Aslan, bu olay nedeniyle yine disipline sevk edilmişti. Ancak Disiplin Kurulu, Aslan’ın bu eyleminden ötürü Meclis Genel Kurulu’nda kınama cezası almasını gerekçe göstererek aynı suçtan ikinci kez ceza verilmesinin uygun olmadığı kararına varmıştı. Aslan, bu küfür olayının ardından Telekulak Komisyonu Başkanlığı ve üyeliğinden de istifa etmişti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com