KÜGİAD yöneticileri Kuşadası'nda toplantıya katıldı

KÜGİAD yöneticileri Kuşadası'nda toplantıya katıldı
Kütahya Genç İşadamları Derneği (KÜGİAD) Başkanı Ahmet Volkan Turgut, bir grup dernek yöneticisiyle Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Dernekleri Federasyonunun (EGAFED) 79'uncu yönetim kurulu toplantısına katıldıkları

Kütahya Genç İşadamları Derneği (KÜGİAD) Başkanı Ahmet Volkan Turgut, bir grup dernek yöneticisiyle Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Dernekleri Federasyonunun (EGAFED) 79'uncu yönetim kurulu toplantısına katıldıklarını bildirdi.
EGAFED Başkan Vekili de olan Turgut, yazılı açıklamasında, toplantıda Kütahya'nın sorunlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu belirtti.
Türkiye'de gündemin her an değiştiğini ve başta ekonomi olmak üzere birçok konunun dikkatle takip edilmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Turgut, şunları kaydetti:
''Avrupa'daki kriz devam ettiği sürece bizim de ihracat potansiyelimiz doğal olarak zayıflayacaktır. Sadece iç taleplerle büyüyemeyiz. Dolayısıyla istikrarlı bir ihracat ortamına mutlak surette ihtiyaç duymaktayız. Bu kriz, sadece ticari açıdan değil, finansman açısından da Türkiye'nin aleyhinedir. Çünkü ülkemiz yurt dışı finansman ihtiyacı olan bir ülkedir. Krizin devamında Türkiye'ye gelen sermaye de azalacaktır. Türkiye artık enerjisini kısır tartışmalar içinde heba etmemelidir. Ekonomi başta olmak üzere, reel sorunların çözümüne odaklanmak zorundayız. Zaten bizler gibi sivil toplum kuruluşlarının bir amacı da budur. Türkiye'nin genç işadamları olarak doğruları destekler, yanlışları eleştirir, çözüm yollarını gösteririz.''
Turgut, EGAFED'in bu yıl ikincisini Kuşadası'nda düzenlediği halı saha futbol turnuvasında KÜGİAD takımının 4'lü final grubuna kalıp derece elde ederek kupa kazandığını duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com