Kula'da kapalı safra kesesi ameliyatı yapılıyor

Kula'da kapalı safra kesesi ameliyatı yapılıyor
Kula Devlet Hastanesi'nde laparoskopik cerrahi (SILS) ile kapalı safra kesesi ameliyatı yapılıyor.

Türkiye'de çok az merkezde olan bir teknikle operasyonu başarıyla gerçekleştiren Kula Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ali Demir, vatandaşların bu rahatsızlığın tedavisi için başra yerlere gitmesine gerek olmadığını söyledi. Demir, yöntem sayesinde yapılan ameliyatlarda iyileşme süresinin çok kısaldığını, kansız gerçekleşen operasyon esnasında ise dokulara ve organlara çok az zarar verildiğini belirtti. Dr. Demir, hastanede yöntemi uygulamaya başladıkları bir ayda 5 ameliyatın başarı ile gerçekleştirildiğini açıkladı. Kula Devlet Hastanesi'nin donanım ve tedavi yönünden giderek geliştiğini kaydeden Demir, şöyle konuştu: "Türkiye bir çok yerde gerçekleştirilemeyen ameliyat hastanemizde yapılabiliyor. Bu büyük bir başarıdır. Safra kesesi ameliyatı olması gereken her hastaya bu tekniği uygulayabiliriz. Bu tekniğin başka bir özelliği ise, açık ameliyatta hastanede yatış süresi 3-4 gün iken, bu teknik ile yapılan ameliyatlarda bir günü geçmemektedir. Hasta herhangi bir ağrı veya acı hissetmediği için, günlük hayatına ve iş ortamına hemen geçebilmektedir."

Hastane Başhekimi Uz. Dr. Vahit Demir de, "Sağlık alanında hizmetin en kalitelisini Kula halkına sunmak için özveriyle çalışıyoruz. Artık hastanemizde kapalı ameliyatlara da başladık. Halk arasında kansız ameliyat olarak bilinen bu yöntem, hasta genel anestezi altındayken (uyumuş durumundayken) bıçaksız ve kansız bir şekilde ameliyat oluyor. Kan olmadığı ve dokular zarar görmediği için hastalar bir gün hastanede yattıktan sonra hemen taburcu olup, normal hayata dönebiliyor. Şu an ameliyathanemizde her türlü teknik donanım mevcut ve her türlü ameliyatları yapıyoruz" dedi.

Kula Devlet Hastanesi'nde kapalı laparoskopik yöntemle safra kesesi ameliyatı olan hastalardan Sedat Koyuncu (32), ameliyat öncesinde çok tedirgin olduğunu, ancak operasyondan sonra bir gün içinde kendi işlerini görebilecek düzeye gelmesine sevindiğini söyledi. Koyuncu, ameliyatı gerçekleştiren hastane personeline de teşekkür etti. (VİK)


 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com